Aforyzmy, cytaty i inne używki

Na promie | Brak komentarzy

Lubicie przytaczać różne popularne powiedzonka? Jakieś charakterystyczne cytaty z filmów lub książek? Kopalnią takich tekstów były z pewnością polskie filmy o absurdach poprzedniego ustroju. Albo to z Seksmisji Juliusza Machulskiego: Kopernik była kobietą 😉 Zresztą takie perełki językowe można by przytaczać prawie bez końca.

My, jako przewoźnik promowy, postanowiliśmy skoncentrować się jednak na cytatach stricte związanych z morzem. Będziemy Wam co jakiś czas je prezentować w formie infografiki, którą stał się symboliczny bulaj (nazwa okna na promie, gdybyście mieli wątpliwości ;)).

A swoja drogą ciekawa jestem, jak często sięgacie po różnego rodzaju “gotowce” w internecie? Czy ktoś jeszcze w ogóle szuka aforyzmów w literaturze? Może wypisując kartki okolicznościowe? Życzenia urodzinowe lub świąteczne? Tylko, kto w tych czasach wysyła pocztówki (z wyjątkiem mnie)? I nie mówię o tych online.

 

Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii. Dajcie znać, co o tym myślicie. I jak się zapatrujecie na nasz nowy pomysł z cytatami. A może znacie jakieś morskie powiedzonka? Koniecznie nam je podrzućcie!


Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.