Dwóch rybaków uratowanych przez załogę Stena Saga

Na promie | Brak komentarzy

W Stena Line bezpieczeństwo zawsze będzie na pierwszym miejscu i nieustannie dbamy o naszą organizację, aby procesy w niej zachodzące były przejrzyste i oparte o najnowsze technologie, które wciąż testujemy i sprawdzamy. Takie przygotowanie pozwoliło załodze Stena Saga szybko pomóc dwóm rybakom, których łódź zatonęła.

To był bardzo wczesny środowy poranek (okolice godziny 4:30), kiedy załoga Stena Saga była w drodze z Oslo do Frederikshavn zauważyła błysk racy. Statek zaczął płynąć w stronę światła i skontaktowano się z radiem ratunkowym w Danii, Lyngby Radio. Po operacji ratowniczej zauważono jednak więcej rac i światło dobiegające z tratwy ratunkowej, więc podjął decyzję o uruchomieniu szybkiej łodzi ratowniczej (FRB). Warunki pogodowe były bardzo ciężkie i sama akcja ratownicza wymagała ogromnej sprawności od załogi.

„Udało nam się uratować dwóch rybaków, którzy zostali zmuszeni do wskoczenia do tratwy ratunkowej, gdy ich łódź rybacka zaczęła tonąć” – powiedział Johan Svanberg, kapitan Stena Saga.

Kiedy załoga Stena Saga uratowała rybaków, łódź rybacka zaczęła się już zatapiać. Wkrótce pojawił się helikopter i przejął rybaków, skąd przetransportował ich do szpitala w Allborg na obserwację. Na szczęście rybacy byli cali i zdrowi.

Czy Was kiedykolwiek spotkała podobna historia, bądź ktoś Was uratował?


Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.