Po co biegać w biegach zorganizowanych?

Na promie | Brak komentarzy

Sama nie jestem „wielkim” biegaczem, ale sukcesywnie podążam w tę stronę. Dlatego właśnie chciałabym się z Wami podzielić moimi kolejnymi przemyśleniami. Odkąd moi znajomi zaczęli biegać, z czasem coraz więcej z nich bierze udział w zorganizowanych biegach. Wielokrotnie zastanawiałam się, jaki w tym sens, przecież biegamy dla siebie, a w końcu czas, w jakim się przebiegło określony dystans nie jest w tym wszystkim najważniejszy. No i nie jest, jest kilka zdecydowanie ważniejszych i fajniejszych powodów, żeby biegać „w grupie” i właśnie się nimi podzielę.

Dzielę się nimi też z bardzo ważnego powodu, ponieważ już po raz kolejny płyniemy na Biegowy Potop! Nie może was zabraknąć! 199 zł od osoby, a macie szansę już biec na trasach 5 i 10 kilometrowych.

  1. Motywacja 😉 start w takich zawodach może być dla Ciebie najlepszą z możliwych motywacji. Wiele z nas pozostawionych samym sobie nie do końca czuje potrzebę codziennie sięgania po „coś więcej”. Takie zawody i wyznaczenie sobie konkretnego celu może pomóc osiągnąć coś więcej niż zazwyczaj w określonym czasie. Biegałeś jak dotąd tylko 5 km? Za dwa miesiące obiecaj sobie, że przebiegniesz 10, ja wiem, że dasz radę! Też świadomość, że inni dadzą radę, dodaje nam otuchy i kolejnego poziomu motywacji.
  2. Sprawdzisz siebie na tle innych! Ile razy się porównywaliśmy do kogoś nie mając bladego pojęcia, czy tak faktycznie jest? Dzięki takiemu biegu wyzwaniu łatwiej sprawdzimy się na tle innych, „niedoścignionych” znajomych. Albo będzie to szansa na poznanie nowych trików i tajników, albo sami poczujecie, że nie oceniacie siebie i swoich umiejętności sumiennie.
  3. Takie biegi to kopalnia znajomych! Jeden wspólny temat macie – bieganie. Pamiętajcie, że kiedy w normalnych biegach mało czasu spędzacie z nowymi ludźmi, tak na biegowym potopie cała grupa wyjeżdża razem i spędza dużo czasu wspólnie. Wierzcie mi, fantastyczny sposób na poznanie nowych osób.
  4. Ci co jeszcze mają swój pierwszy grupowy bieg przed sobą nie znają tego uczucia. Każda kolekcja zaczyna się na pierwszym elemencie. Naprawdę, żeby powiedzieć, że nie lubi się zdobywania trofeów, trzeba najpierw zdobyć ten pierwszy. Potem możemy pogadać. 😉
  5. Harmonogram działania, który wspiera plan treningowy – to już dla tych, którzy idą o krok dalej. Kilka biegów w ciągu roku pozwala na naprawdę zbilansowany plan rozwoju w naszym sportowym życiu. Jeśli rozsądnie zaplanujemy (z powodu tych punktów wyżej) wszystkie nasze starty w roku, będziemy mieli odpowiednią dawkę motywację przez cały rok, aby sukcesywnie dążyć do coraz bardziej ambitnych celów.

Przekonani? Mam nadzieję, że tak! W razie czego, porad, pomocy i inspiracji szukajcie na Skandynawii dla Aktywnych!

Zapraszam do obejrzenia filmu z poprzedniej edycji Biegowego Potopu i galerii zdjęć!


Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.