Polski zwyczaj zostawiania wolnego miejsca przy stole najciekawszą tradycją

Na promie | 2 komentarzy

Klienci, którzy z nami pływają pochodzą z całej Europy, a czasem pochodzą nawet z dalszych zakątków świata, więc nikogo nie zdziwi fakt, że przenika się mnóstwo różnych tradycji świątecznych. Z tego powodu w Stena Line podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu ankiety na temat różnych tradycji świątecznych wśród naszych klientów.

Chciałabym dzisiaj przedstawić jej wyniki, bo jeden wniosek jest szczególnie ciekawy dla nas – otóż nasze, polskie, zostawianie wolnego talerza dla „zbłąkanego wędrowca” okazało się najciekawszą tradycją, którą najwięcej respondentów z chęcią przyjęłoby do własnego domu! Czy Wy też zostawiacie wolny talerz?

Co jeszcze wynikło z ankiety?

Niemal każdy z ankietowanych Europejczyków jest ciekawy tradycji bożonarodzeniowych z innej kultury. Aż 76% respondentów potwierdziło, że chętnie spędziłoby Święta Bożego Narodzenia za granicą. Co ciekawe w tej grupie było nieco więcej mężczyzn (77%) niż kobiet (74%).

Dawanie prezentów gwiazdkowych lepsze niż ich otrzymywanie

Dla ankietowanych klientów Stena Line, Święta Bożego Narodzenia to głównie (wg. 71% respondentów) czas spędzany w gronie rodzinnym. Ponadto ponad 60% ankietowanych odpowiada, że nie wyobraża sobie Świąt bez tradycyjnych potraw. Dopiero na trzecim miejscu znalazły się prezenty.  Ale nie ich otrzymywanie, a dawanie! Aż 35% ankietowanych lubi wręczać upominki gwiazdkowe. Natomiast otrzymywanie prezentów nie jest tak istotne – tylko dla 5% pytanych to najważniejszy punkt Świąt.

carolina_romare-christmas_gifts-2423

– W badaniu potwierdziła się prawda, że Boże Narodzenie najlepiej spędza się z rodziną. Wielu naszych klientów właśnie wtedy wyrusza w podróż, korzystając z połączeń promowych. Dlatego staramy się dopasować rozkład rejsów do zwiększonej popularności wyjazdów. Nasi respondenci przyznali też, że przykładają dużą wagę do obdarowywania innych. Dlatego oferujemy im szeroki wybór prezentów gwiazdkowych w sklepach na pokładzie. – mówi Pedro Canchaya-Kralewski, Head of Travel Poland & Baltics w Stena Line.

My też bardzo solidnie podchodzimy do świąt!

Jak już doskonale wiecie, my w „Santa Line” mamy wiele niespodzianek: zostało jeszcze tylko kilka dni Kalendarza Adwentowego (a 24 grudnia do wygrania wycieczka Malmo i Kopenhaga), wciąż trwa poszukiwanie skarbów: “Stena Line Treasure Hunt” na pokładzie i rusza aplikacja charytatywna „Santafy”, gdzie wystarczy świąteczne przystroić swoje zdjęcie profilowe, a Stena Line wpłaci za każde przystrojone zdjęcie 1 EUR na rzecz UNICEF.

 


Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.