To był naprawdę niezły rok!

Na promie | 2 komentarzy

Rozpoczął się nowy rok, a więc nadeszła pora na podsumowanie naszych osiągnięć w 2016. Czy jesteście gotowi na odrobinę przechwałek? 😉

Zacznijmy od spraw poważnych. Cztery nowe statki. Nie jeden czy dwa, ale cztery! Statki te będą wykorzystywane na trasach w Europie Północnej. Oprócz tego, że będą miały dużo miejsca dla naszych pasażerów, będą też najbardziej wydajnymi pod względem paliwa jednostkami na świecie. Już się nie możemy doczekać roku 2019, kiedy wejdą do eksploatacji!

300 energooszczędnych inicjatyw

A mówiąc o oszczędności paliwa…  Wiecie, że w 2017 roku uruchomimy nasz 300 projekt w Programie Oszczędzania Energii? Innymi słowy, jesteśmy bardzo nastawieni na oszczędzanie paliwa i wykorzystywanie w dużym stopniu czystej energii. Naszym celem jest ograniczenie zużycia paliwa o 2,5 procent rocznie. Nie mamy jeszcze statystyk za rok 2016, ale za to w 2015 roku osiągnęliśmy cel i zmniejszyliśmy to zużycie o 2,8 proc. W minionym  roku nasz prom Stena Germanica odbył całą swoją pełną podróż na metanolu. To było niczym sen na jawie, ponieważ projekt rozpoczął się w 2014 roku.

Najlepszy Przewoźnik Promowy 2016 & Zrównoważony Operator Promowy Roku

 

Zwycięzcą został…

Projekt “metanol” pod wieloma względami był przełomowy i dlatego tym bardziej jesteśmy dumni z nagród, które otrzymał.  Dwie z nich zostały przyznane w 2016 roku, a do tej pory  został nagrodzony w sumie sześć razy.

  • The Shippax “Eco-Award” (2016)
  • The European Marine Engineering Conference and Awards “Ship of the Year Award” (2016)
  • Swedish Maritime Day “Innovation Award 2015” (2015)
  • Green Ship Technology: “GST Ship-owner of the year” (2015)
  • The Swedish Confederation of Transport Enterprises “2015 Pegasus award” (2015)
  • 2015 Global Business Excellence Awards UK “Outstanding Green Initiative Award” (2015)

Ale to nie wszystko. Firma Stena Line została uznana za Najlepszego Przewoźnika Promowego podczas dorocznej imprezy w Irlandii Północnej. Otrzymaliśmy tę nagrodę już po raz 24! A potem jeszcze doszły dwie srebrne nagrody na British Travel Awards 2016 dla najlepszego operatora promu/mini rejsu i najlepszego operatora promowego w obsłudze  klienta.

Najpopularniejsza marka promowa w mediach społecznościowych

Można powiedzieć, że w 2016 roku, w porównaniu do naszych konkurentów, byliśmy najbardziej widoczni w mediach społecznościowych. Udało nam się lepiej uaktywnić naszych fanów, niż konkurencji.  A oto niektóre działania, o których się dużo mówiło.

The Ultimate European Roadtrip

Kochamy podróżować i kochamy samochody. Dlatego też we współpracy z Volvo i z Sembo zaprosiliśmy latem kilka fajnych osób do projektu The Ultimate European Roadtrip. Mieliśmy YouTuberów, vlogerów i blogerów z Polski, ze Szwecji, z Niemiec i z Norwegii. Zrobili świetną robotę i przygotowali ze swoich podróży różne materiały, które obejrzało ponad 5,5 miliona osób, a to w sumie wywołało 700 tysięcy reakcji w mediach społecznościowych!

 

Lody dla ochłody na miły początek dnia

O czym najbardziej marzysz w upalny, słoneczny dzień? No cóż, założyliśmy, że większość z Was odpowiedziałaby, że lody! Tak więc na terminalu w Hoek van Holland latem tego roku zdecydowaliśmy się podarować naszym miłym gościom czekającym w upale na odprawę, bezpłatne i pyszne… lody. Jak myślicie, niespodzianka przypadła do gustu naszym pasażerom? 😉

Ho ho ho , oto Santa Line!

Nie wszystkie firmy mogą się pochwalić posiadaniem własnego Świętego Mikołaja, prawda? A my tak! Kapitan Kenneth z promu Stena Danica w czasie Świąt Bożego Narodzenia zmienia się w niezwykle dobrodusznego Mikołaja. Jego sekretne życie w tym okresie możecie podglądać na krótkich filmikach 😉

Tym razem poszliśmy nawet jeszcze krok dalej i stworzyliśmy specjalną aplikację, w której można grać kapitanem Kennethem w mini gierki. Gaming Line została ściągnięta przed świętami przez prawie 15.000 ludzi! Nasi klienci rozegrali z nami 60.000 rund i poświęcili na to około 3000 godzin.

Tak, to był naprawdę dobry rok… Dziękujemy, że byliście z nami, bo wszystko, co robimy, robimy przecież dla Was 🙂

Wszystkiego dobrego i do siego roku!

 

 

 


Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.