Top 5 trendów podróżniczych na 2018

Na promie | Brak komentarzy

Czy wiedzieliście, że zima jest nowym latem? A może już dawno uświadomiliście sobie, że podróżować należy tylko powoli, na małe odległości i poza utartymi szlakami? Nie interesuje Cię Paryż lub Nowy Jork, ale mniejsze miejscowości, gdzie przyjrzysz się swojemu otoczeniu z bliska i poszukasz bardziej „przyziemnych” doświadczeń to zdecydowanie jesteś prekursorem i wizjonerem, jeśli chodzi o podróżnicze trendy na 2018 rok. Mamy dla Was 5 głównych trendów na 2018 w podróżach, przedstawię je poniżej. Z którym się identyfikujesz?

Oto top 5 trendów na 2018:

  • Zima jako główny sezon
  • Bliskie wakacje
  • Aktywne wakacje
  • Mniej wyjazdów do miast
  • Wellness
  1. Zima jako główny sezon

Zauważamy coraz silniejszy trend podróżowania zimą, żeby doświadczyć wyjątkowych zdarzeń, które odbywają się w mroźnej scenerii. Wyjazd na zorzę polarną, zawody w rzeźbieniu w lodzie i zimowe festiwale zdobywają szturmem serca nawet najbardziej zapalonych podróżników. Oczywiście, klasyka gatunku, czyli zimowe szaleństwa w śniegu również mają się dobrze, a nawet można rzecz, że z roku na rok, coraz lepiej. Pamiętajcie, że cokolwiek byście nie zrobili, zimą zawsze będą mniejsze tłumy.

Oczywiście zima niekoniecznie musi się wiązać tylko i wyłącznie z mrozem i śniegiem. Swoje wakacje można przenieść z powodzeniem „do środka” i z przyjemnością wygrzewać się z SPA (np. The Reef i inne aqua parki w Danii).

  1. Bliskie wakacje

Z ang. Close-cation oznacza, że nie trzeba wcale lecieć 12h samolotem, żeby porządnie odpocząć. Bliskie wakacje pozwalają nam wziąć krótszy urlop i jednocześnie odpocząć, zmieniając jedynie „kod pocztowy”. Nie musi to być 3 tygodnie resetu, może to być krótki wyjazd w pobliskie lasy, wycieczka rowerowa w Karlskronie, czy po prostu odwiedzenie malutkiego muzeum w mieście obok.

  1. Aktywne wakacje

W czasach wielogodzinnego wysiadywania przed komputerem, każdy z nas ma ochotę na odrobinę ruchu. Sam wyjazd już nie oznacza leżenia do góry brzuchem i wygrzewania się na słońcu. Wielu ludzi dziś wyjeżdża za granicę, żeby skosztować nowego wymiaru biegania, jazdy na rowerze, czy sportów wodnych. Wyjątkową popularnością cieszą się wyjazdy z Polski do Szwecji, żeby zakosztować prawdziwego, szwedzkiego morsowania, czy biegówek.

Entuzjaści fitnessu pojadą w każde miejsce, żeby potrenować ze swoim idolem, a maratończycy marzą o przebiegnięciu maratonu przez wybrane przez siebie miasto.

  1. Mniejsze miasta

Oczywiście, nie jest tak, że z dnia na dzień turyści przestaną przyjeżdżać do Paryża, czy Londynu. Niemniej jednak mniejsze miasta pomału zaczynają mieć znaczenie w tej, potencjalnie przegranej walce. Coraz więcej osób woli poczuć prawdziwego ducha kraju i pojechać do mniejszego miejsca, żeby zakosztować zwykłej codzienności, a nie natłoku turystów i oferowanych im atrakcji.

My widzimy duże zainteresowanie mniejszymi miastami, takimi jak Cork w Irlandii, Varberg w Szwecji, czy oczywiście Gdynia zamiast Gdańska czy Sopotu.

  1. Wellness

Świat, który nas otacza zmienia się i pędzi tak szybko, że niejeden z nas ma czasami ochotę zatrzymać się i powiedzieć: „STOP!”. I, jak widać, staje się to coraz większym trendem i coraz więcej z nas ma dość tej ciągłej bieganiny. Podróżni szukający spokoju i odpoczynku zaszywają się w przyrodę, by uczestniczyć w warsztatach literackich, malowaniu, czy kursach jogi i medytacji. Szukamy gorących źródeł, uzdrowisk, unikając tym samym zatłoczonych miejsc.

„Powolne podróżowanie” pozwoliło wielu osobom odnaleźć nowy spokój, naładować porządnie baterie i nabrać dystansu do spraw codziennych.

Który trend pasuje do Ciebie? Jaki Ty masz plan na swoje tegoroczne wakacje?

Dorota Jaguścik

Nie ma co ukrywać, jestem trochę zakręcona na punkcie Internetu. Uwielbiam nowe technologie i kiedy już uważam, że czegoś się nauczyłam, to zaraz wychodzi "poprawka do poprawki". W Stena Line wspieram działania w Social Media i codziennie staramy się być bliżej naszych klientów. Na blogu będę dzieliła się z Wami naprawdę przeróżnymi tematami, więc - bądźcie czujni. Macie pytania? Piszcie w komentarzach! :)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.