Wszyscy na pokład na konkurs Eurowizji!

Na promie | Brak komentarzy

Konkurs Eurowizji odbywa się już od 62 lat. W tym roku emitowana będzie 63 edycja największego telewizyjnego konkursu muzycznego, który będzie miał miejsce w Portugalii. Który z przedstawicieli z krajów, do których pływamy jest Waszym faworytem i chcielibyście, żeby wygra?
ESC odbywał się będzie w Alice Arena w Lizbonie, ponieważ piosenka „Amar pelos dois” Salvadora Sobral wygrała w 2017 roku i, żeby tradycji stało się zadość finał i półfinały odbędą się właśnie tam.
All aboard!
Tegoroczny temat konkursu to „all aboard”, więc jak lepiej świętować, niż na pokładzie statku? Logo Eurowizji reprezentuje muszlę stworzoną z dwunastu pochodnych, które opierają się na koncepcji zmiennego życia w oceanie i przedstawiają cuda pływającego świata. Logo oznacza również to, że Ocean łączy nas wszystkich, co jest szczególnie istotne dla Stena Line, ponieważ naszą wizją jest zarówno zmniejszenie wpływu na środowisko, jak i połączenie Europy w celu zapewnienia zrównoważonej przyszłości!


62 edycje i 65 zwycięzców!
Mimo że konkurs Eurowizji odbył się 62 razy, ma on w rzeczywistości 65 zwycięzców. Jak to możliwe? Cóż, w 1969 roku cztery kraje znalazły się na szczycie tabeli wyników z jednakową ilością punktów; Wielka Brytania, Holandia, Francja i Hiszpania. Gdyż brakowało reguł do rozwiązywania sytuacji remisowych, EBU musiała ogłosić wszystkich czterech zawodników jako zwycięzców. Na szczęście – nowe zasady zostały wprowadzone wkrótce po tym zdarzeniu.
W tym roku w konkursie wezmą udział 42 kraje, a wśród nich wszystkie nasze. Poniżej wymieniliśmy ich piosenki. Za który kraj trzymacie kciuki?

Dania: pozycja nr 19, piosenka: Higher Ground, Rasmussen

Francja: pozycja nr 3, piosenka: Mercy napisana przez Émilie Satt and Jean-Karl Lucas, wykonywana przez Madame Monsieur

Niemcy: pozycja nr 17, piosenka: You let me walk alone, Michael Schulte

Irlandia: pozycja nr 30, piosenka: Together, Ryan O’Shaughnessy

Łotwa: pozycja nr 29, piosenka: Funny Girl, Laura Rizzotto

Litwa: pozycja nr 23, piosenka: When We’re Old, Eva Zasimauskaitė

Holandia: pozycja nr 22, piosenka: Outlaw In ‘Em, Waylon

Norwegia: pozycja nr 2, piosenka: Fairytale, Alexander Rybak

Polska: pozycja nr 34, piosenka: Light Me Up, Gromee feat. Lukas Meijer

Szwecja: pozycja nr 8, piosenka: Dance You Off, Benjamin Ingrosso

Wielka Brytania: pozycja nr 27, piosenka: Storm, SuRie’s (Susanna Marie)

Będziecie świętować z nami, czy w domu z najbliższymi?