10 wydarzeń, których nie możesz ominąć tej wiosny!

Skandynawia | Brak komentarzy

Planujecie już wyjazdy na lato lub zimę? Może to jest odpowiedni moment, żeby zatrzymać się i zaplanować krótki wypad chwilę wcześniej, czyli – wiosną! Serwis www.local.se przygotował listę 10 najważniejszych wydarzeń tej wiosny, których nie możecie ominąć. Gotowi?

  1. Mamma Mia! The Party

Jaki znacie lepszy sposób na rozpoczęcie wiosny, jak nie z klasyką muzyki pop? Po musicalu i filmie, teraz czas na Mamma Mia! The Party. Przyjdź do wyjątkowej greckiej tawerny w „Tyrolu”, jedz i pij w rytm muzyki i tańcz do utraty tchu!

Zdjęcie: Claudio Bresciani/TT

Kiedy: marzec-czerwiec

Gdzie: Tyrol, Djurgården, Sztokholm

Cena biletu: 1340-1353 SEK

  1. Noc Walpurgii

Na terenie całej Szwecji ludzie świętują w noc przed pierwszym maja, aby powitać wiosnę. Ogniska rozświetlają niebo praktycznie nad całym krajem, ale jedno z nich świeci najmocniej, to które rozpalane jest na zewnątrz muzeum Skansen w Sztokholmie, z zapierającym dech w piersiach widokiem na panoramę Sztokholmu. Dodatkowo pokaz sztucznych ogni powoduje, że noc ta staje się jeszcze bardziej wyjątkowa.

Zdjęcie: Sven Nackstrand/TT

Kiedy: Niedziela, 30 kwietnia

Gdzie: Skansen, Sztokholm

Cena biletu: wejście w cenie biletu do muzeum

  1. Umeå Open

Świętowanie wiosny nie odbywa się w Szwecji tylko w Sztokholmie. Północne miasto Umeå organizuje festiwal muzyczny już pod koniec marca. Imprezuj przez trzy dni, słuchając występów czołowych gwiazd szwedzkich i zagranicznych.

Zdjęcie: Rodrigo Rivas Ruiz/imagebank.sweden.se

Kiedy: 30 marca-1 kwietnia

Gdzie: centrum miasta Umeå

Cena biletu: 395 SEK młodzież (13-17), 595 SEK dorośli

  1. Toughest Malmö

Toughest to pierwszy szwedzki bieg z przeszkodami, który ruszył w 2013 roku, a w tej chwili edycje tego biegu odbywają się w pięciu różnych krajach. W maju impreza wraca do swoich korzeni i odbywa się w Malmö. Bieg główny ma miejsce w sobotę, a bieg rodzinny w niedzielę. Myślisz, że dasz radę?

Zdjęcie: Johan Nilsson/TT

Kiedy: 6-7 maja

Gdzie: Ribersborgsstranden, Malmö

Cena biletu: 795 SEK za bieg główny, 349 SEK za bieg rodzinny

  1. Art Walk w Majornie

Goteborg oferuje specjalne wydarzenie dla wszystkich fanów sztuki i kultury. Zaczynając od grupowej wystawy w Röda Sten Konsthall, gdzie możesz podziwiać wielu artystów, następnie możecie odwiedzić studia otwarte na przestrzeni całej dzielnicy Majorna, zwaną dziś jednym z bardziej „hipsterskich” miejsc. Zapoznaj artystów i oglądaj tworzenie sztuki na żywo i wiele więcej.

Zdjęcie: Konstrundan i Majorna GBG

Kiedy: 21-23 kwietnia

Gdzie: Majorna, Goteborg

  1. GoteborgsVarvet Half Marathon

Kolejna impreza dla miłośników sportu. Myślisz, że Twoje ciało i kondycja jest już gotowe na lato? No to czas włożyć swoje buty sportowe i wybrać się na największy na świecie półmaraton. Jeśli nie jesteś jednak gotowy, aby dołączyć do ponad 64 tysięcy zarejestrowanych biegaczy, zawsze możesz dołączyć do ponad 200 tysięcznego tłumu kibiców!

Zdjęcie: Adam Ihse/TT

Kiedy: 20 maja

Gdzie:  Goteborg

  1. Międzynarodowy festiwal nauki

Czy uważasz, że festiwal nauki może być nudny? Nic bardziej błędnego, przynajmniej nie tej wiosny w Goteborgu. W tym czasie nauka staje się nie tylko dostępna i łatwo przyswajalna, ale również ekscytująca! W ponad 30 lokalizacjach na terenie całego Goteborga oglądać można warsztaty, wystawy oraz rozkoszować się muzyką i teatrem. Dołącz do ponad 70 tysięcy odwiedzających z całej Europy!

Zdjęcie: Vetenskaps Festivalen

Kiedy: 10-14 maja

Gdzie:  Centrum Goteborga

  1. Melodifestivalen 2017

Być może nie jesteście odpowiednimi osobami, żeby kibicować Szwecji na konkursie Eurowizji, niemniej jednak uważam, że każdy fan Skandynawii powinien zobaczyć emocje, które Eurowizja wzbudza w Szwedach. Melodifestivalen to półfinały w Linköping i finały w Sztokholmie.

Zdjęcie: Fredrik Sandberg/TT

Kiedy: 3-4 marca i 10-11 marca

Gdzie: Saab Arena, Linköping; Friends Arena Stockholm

Cena biletu: 375-1195 SEK

  1. Kirua icefishing

To dopiero kwiecień, a Wy już tęsknicie na śniegiem? Nic straconego! Odwiedź coroczne zawody w łowieniu ryb w przeręblach na jeziorze Luossajärvi w centralnej Kirunie. Jeśli naprawdę potrzebujesz odpoczynku od słonecznych dni, kwitnących kwiatów i zielonej trawy, to jest miejsce w którym musisz być!

Zdjęcie: Tore Meek/TT

Kiedy: 9 kwietnia

Gdzie: Jezioro Luossajärvi, Kiruna

  1. Actionrun

Wracając do tematu biegu z przeszkodami – Actionrun to bieg z 30 przeszkodami, który swoją 7 kilometrową trasą przebiega przez centrum Örebro.To świetna okazja do przewietrzenia kości po długiej i ciemnej zimie!

Kiedy: 29 kwietnia

Gdzie: Centrum Örebro

Wybraliście swoje wydarzenie, w którym weźmiecie udział tej wiosny? Ja bym chętnie wybrała się na festiwal nauki, może któryś bieg i sztuka w Goteborgu? Najlepiej spędzić całą wiosnę w Szwecji! Prawda?


Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.