4 sposoby na relaks w Szwecji

Skandynawia | Brak komentarzy
  1. Kawa na świeżym powietrzu

Jeśli jesteś miłośnikiem kawy, to dlaczego nie napić się jej na świeżym powietrzu? Szwedzi w końcu piją najwięcej kawy wśród wszystkich miłośników kawy, więc wiedzą co robią, gdy polecają właśnie ten sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jak zrobić kawę na dworze? Będziesz potrzebować czajnika, zmielonej kawy i wody. Wszystko zagotuj nad ogniem i pij przepyszną „dziką” kawę. W 18 wieku szwedzcy żołnierze udoskonalili ten sposób zaparzania kawy i ich sekretem było nigdy nie myć takiego czajnika, bo to psuje smak kawy.

P.S. Uważaj, gdzie rozpalasz ognisko, aby nie rozniecić pożaru w lesie. Najlepiej rób to w oznaczonych do tego miejscach.

  1. Medytacja w ćwiczeniach

Cięcie, układanie i suszenie drewna w Szwecji nazywane jest „terapią”. Jeśli wynajmujesz domek, koszt drewna gotowego na opał to dość duży wydatek. Co robić w takiej sytuacji? Jeśli więc masz pozwolenie właściciela, to sam spróbuj porąbać drewno. Wierzcie mi, to jest tak przyjemny wysiłek, a nic nie brzmi lepiej niż dźwięk rozłupywanego drewna. Oczywiście, jeśli nigdy wcześniej nie rąbaliście drewna – warto się poradzić kogoś doświadczonego.

Zdjęcie: Fredrik Broman/imagebank.sweden.se

  1. Szaleństwo pływania

W Szwecji jest 100 000 jezior oraz niezliczone rzeki i kanałów oraz linię brzegową o długości 3200 km. Dlatego strój kąpielowy to podstawa, kiedy jedziesz do Szwecji. Możesz tu pływać latem, jak również morsować zimą w wyjątkowych sceneriach.

Zdjęcie: Per Pixel Petersson/imagebank.sweden.se

  1. Blisko natury

Kiedy ostatnio próbowaliście sesji medytacji lub jogi na świeżym powietrzu? Lub po prostu chwili wyciszenia w głuszy, z dala od dosłownie – wszystkiego? Może noc na jednej z opuszczonych wysp archipelagu Sztokholmu lub Bohuslän? Albo obudzić się o świcie przy akompaniamencie ptaków w domku na leśnej polanie w Värmland? To są zdecydowanie rzeczy, których nie kupimy za żadne pieniądze – naga kąpiel w jeziorze, zbieranie pysznych jagód czy wylegiwanie się na mchu. Miliony małych, wyjątkowych chwil, które oferuje Szwecja. Chcielibyście tam już być?

Artykuł pochodzi stąd.