5 najlepszych placów zabaw w Sztokholmie

Skandynawia | Brak komentarzy

Wyjazdy z dziećmi charakteryzują się głównie tym, że wielokrotnie dużą część czasu zajmuje poszukiwanie rozrywek dla dzieci. W tym poście mam dla Was krótki, ale bardzo treściwy przewodnik po 5 najfajniejszych placach zabaw, które pozwolą Wam wypocząć, a dzieciom porządnie się wybiegać. 🙂

1. Bryggartäppan

Ciekawi Was, jak wyglądało życie w Sztokholmie w drugiej połowie XIX wieku? To właśnie na sztokholmskim placu zabaw możesz zobaczyć, jak wyglądała dzielnica na Södermalm w tamtym czasie. Miniaturowe domki są idealne dla dzieci. Plac zabaw jest malowniczo usytuowany ze starymi drzewami owocowymi i krzakami bzu. Jest warsztat, stajnie, kuźnia i budynek fabryczny, a latem baseny zewnętrzne. Mówiłam, nie tylko dzieci mają tutaj frajdę!

Adres: Gotlandsgatan 63

2. Mulle Meck

Ten park w Järvastaden to marzenie dla dzieci zakręconych na punkcie budownictwa i inżynierii. Projekt inspirowany jest Mulle Meck, popularną szwedzką postacią z książek dla dzieci, która uwielbia kolekcjonować, konstruować i naprawiać wszelkiego rodzaju maszyny. Dzieci znajdą tu dla siebie mnóstwo atrakcji, od samochodów po kolejkę linową, samolot, kilka małych domków, labirynt kwiatów i rakietę kosmiczną.

Adres: Mulle Mecks Lekpark

3. Ivar Los Park

Ten zlokalizowany Södermalm plac zabaw to wymarzone miejsce dla małych „rolników”. Jest tu domek, stodoła i drewniane zwierzęta gospodarskie, na których dzieci mogą jeździć. Jest też wydrążone drzewo, na które można się wspiąć, miejsce na grilla, a jako dodatkowy bonus wspaniały widok na Sztokholm.

Adres: Bastugatan 26

4. Park Ellen Keys

W tym centralnie położonym parku dzieci mogą schować się w gigantycznych filiżankach do herbaty i wspinać się na przeskalowanych krzesłach. Wszystkie przedmioty są dużymi kopiami przedmiotów, które kiedyś należały do ​​Ellen Key, słynnej szwedzkiej opiniotwórczyni i pisarki feministycznej. Zimą na terenie parku znajduje się lodowisko.

Adres: Kungstensgatan 4

5. Park Andersa Franzénsa

Pozwól swoim dzieciom spełnić marzenia o pracy przy statkach w parku zbudowanym jak miniaturowa wersja stoczni, z holownikiem, stolarnią i warsztatem z narzędziami. Projekt placu zabaw został zainspirowany przez Andersa Franzéna, archeologa marynarki wojennej, który w 1956 r. odkrył wrak szwedzkiego galeonu Vasa z 1628 r. Na terenie parku jest również skatepark.

Adres: Båtklubbsgatan 2