8 rzeczy które sprawią, że Twój dom stanie się „mysigt”

Skandynawia | Brak komentarzy

Słowo „mysigt” w luźnym tłumaczeniu oznacza „przytulny”. Kto z Was nie marzy o przytulnym domu wprost ze Szwedzkich realiów? Nieco zimniejszy klimat niż w Polsce powoduje, że każdy marzy o tym, żeby atmosfera panująca w domu była w pełni przytulna! Nie sztuką jest urządzić pięknie mieszkanie od nowa, sztuką jest sprawić, żeby było w nim przytulnie, a to Szwedzi opanowali do perfekcji.

Od zawsze interesuje mnie skandynawskie podejście do wystroju wnętrz i pisałam o tym wcześniej, dzisiaj przychodzę z 8 rzeczami, które sprawią, że w Waszym domu będzie najprzytulniej!

  1. Ściana ze zdjęciami

Nic nie dodaje takiego indywidualnego charakteru wnętrzu jak ściana pełna pięknych, radosnych zdjęć bliskich. Zdjęcia nie muszą być pięknie oprawione w wyszukane ramy, czasem wystarczy zawieszenie sznureczka i przyczepienie zdjęć na klamerki.

Zdjęcie: https://www.houzz.se/pro/sigmarlondon/sigmar

  1. Książki

Mówi się, że dom bez książek jest jak ciało bez duszy. Zdecydowanie jest dużo prawdy w tym stwierdzeniu. W dzisiejszej walce Internetu i sprzętów elektronicznych książki przegrywają na wielu płaszczyznach, jednak nie można im odmówić duszy i budowania przytulnego klimatu. Książki w domu to mus!

Zdjęcie: https://www.houzz.se/pro/sarahstaceyid/sarah-stacey-interior-design

  1. Otwarte półki

Jeśli jesteś w stanie ponieść trud odkurzania raz na jakiś czas, to nie ma lepszego sposobu na przytulność w domu, jak półki, na których ustawione są przedmioty (i te codziennego użytku i te wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju skarby). Jest to też świetne rozwiązanie na tymczasowe i szybkie odświeżenie wyglądu Twojego mieszkania – wystarczy zmienić aranżację na półkach i voila – ściana jak nowa!

Zdjęcie: https://www.houzz.se/pro/alexander-whitese/alexander-white

  1. Łóżko w nieładzie

Z pewnością ulubiony punkt ludzi w biegu – nie da się ukryć, że pościel w „lekkim” nieładzie pokazuje, że w tym domu ktoś mieszka, ba, śpi się w nim na tyle przyjemnie, że wychodzi się z tego łóżka w ostatniej chwili, kiedy jego ścielenie jest zdecydowanie ostatnią rzeczą, na jaką się ma w danej chwili czas. Aby dodać jeszcze więcej uroku i przytulności zamień satynę na przyjemną bawełnę w kojących kolorach i efekt murowany!

Zdjęcie: https://www.houzz.se/pro/dirtylinensweden/dirty-linen

  1. Krzesła nie do pary

Być może na pierwszy rzut oka wydaje Ci się to nie do pomyślenia, jednak taki „kontrolowany” nieład przy stole cieszy oko. Pokazuje, że nie wszystko jesteśmy w stanie wpisać w określone ramy, a chaos ma swój intrygująco przyjemny klimat, który wciąga oko na dłużej.

  1. Ogień i świece

Tak, znowu wracamy do „hygge”. Przygaszone światło świec i kominka powoduje, że taki dom stanie się przytulny dla każdego, kto go odwiedza. Nie mówcie, że nie ogrzewają się Wam stopy na samą myśl o kominku. Naturalne źródło świata wybacza lekkie niedociągnięcia przy sprzątaniu i daje poczucie bezpieczeństwa.

Zdjęcie: https://www.houzz.se/photos/27137021/australian-interior-design-awards-2015-contemporary-sydney

  1. Rośliny

One nie tylko powodują, że w mieszkaniu jest piękne powietrze, dają również poczucie przytulności. Świeże bukiety kwiatów lasem na stołach, a zimą zielone rośliny łaknące każdego źródła światła dają poczucie jeszcze większej przyjemności z przebywania w danym pomieszczeniu. Roślinkom mówimy zdecydowane tak!

Zdjęcie: https://www.houzz.se/pro/chrisdysonarchitects/chris-dyson-architects

  1. Wykorzystaj to, co masz

Każdy dom ma jakąś historię i jakąś bryłę, która tę historię opowiada. Wykorzystajcie istniejącą przestrzeń, lub jej charakter w pełni – odkryjcie stare cegły, pokażcie belki przydechowe, wyeksponujcie piękny widok. To nada niezwykłego charakteru mieszkaniu a na dodatek nie kosztuje dodatkowych pieniędzy.

Zdjęcie: https://www.houzz.se/photos/31657622/dachausbau-contemporary-allrum-hamburg

Kto z Was już dziś zaczyna robić małe przemeblowanie, żeby uprzytulnić swój dom? Ja zdecydowanie powinnam popracować nad świeczkami, a który punkt przemawia do Was najbardziej?


Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.