Big fish, czyli wędkowanie w Karlskronie

Skandynawia | Brak komentarzy

Lubisz wędkować? Zawsze marzyłeś o wielkim szczupaku lub po prostu chwili relaksu o świcie na rybach? Być może ta pasja dotyczy w większym stopniu mężczyzn niż kobiet, ale osobiście znam kilka zapalonych wędkarek (?), czyli po prostu wędkarzy w spódnicy 😉
Nie od dziś wiadomo, że Szwecja, a tym samym Karlskrona, to idealne miejsce na takie hobby!

Na stronie VisitKarlskrona znajdziecie wiele przydatnych informacji w tym temacie. Okazuje się, że tutaj możecie łowić na własną rękę lub z przewodnikiem. Albo skorzystać z pomocy doświadczonych rybaków, którzy oferują ciekawe pakiety. Piękny archipelag Karlskrony to jedno z najlepszych miejsc do połowów na świecie! Tutaj złapiecie szczupaki, trocie, łososie i okonie. Wędkowanie jest tu możliwe praktycznie ze wszystkich dużych wysp i prawie wszędzie łatwo się dostać samochodem. Archipelag jest również stosunkowo chroniony przed wiatrem, dzięki czemu jest dostępny nawet z małych łodzi i kajaków. Można też oczywiście łowić na otwartym morzu. Do wyboru do koloru!

Wprawdzie nie jestem specjalistką w wędkowaniu, ale świeżą rybkę zawsze chętnie skonsumuję. Natomiast jeżeli jesteście zainteresowani wyprawą na ryby do Karlskrony, to myślę, że powinniście się skontaktować z Karlskrona Fishing: info@karlskronafishing.se. Na pewno udzielą Wam odpowiedzi na wszystkie pytania. Poza tym oferują także zakwaterowanie, łodzie i sprzęt. Krótko mówiąc, wszystko czego potrzeba do odbycia udanej przygody wędkarskiej w pięknym archipelagu Karlskrony!

A jak się dostać z kolei z Gdyni do Karlskrony, chyba Wam nie muszę przypominać 😉

Zdj. główne pochodzi ze strony www.visitkarlskrona.se