Dlaczego warto pracować w Szwecji?

Skandynawia | Brak komentarzy
  1. Silne prawa pracownicze

Prawa pracownicze są jedną z najważniejszych podstaw współczesnego szwedzkiego rynku pracy. Związki zawodowe są potężne, a negocjacje zbiorowe oznaczają rozwój otoczenia, w którym zdrowie i bezpieczeństwo pracowników są najważniejsze. Oprócz wsparcia związkowego, agencja rządowa, Szwedzki Urząd ds. Środowiska Pracy (Arbetsmiljöverket) zapewnia dobre samopoczucie pracowników w pracy.

  1. Równość

Szwedzkie przepisy antydyskryminacyjne gwarantują, że każdy ma prawo do równego traktowania bez względu na pochodzenie etniczne, religię, płeć, wiek, orientację seksualną lub niepełnosprawność funkcjonalną.

  1. Przenieś się z rodziną

Polityka ukierunkowana na rodzinę obejmuje przepisy dotyczące migracji; kiedy ubiegasz się o pozwolenie na pracę, możesz również ubiegać się o zezwolenie na pobyt dla swojego współmałżonka (w tym zwykłego i zarejestrowanego partnera) oraz niezamężnych dzieci poniżej 21. roku życia. Członkowie twojej rodziny mogą rozpocząć pracę lub naukę od razu, gdy dotrzesz do Szwecji.

  1. Innowacje

Szwecja zachęca do innowacji. Szwedzkie firmy, takie jak IKEA, Ericsson i Spotify zasadniczo zmieniły obszary, w których początkowały – i nadal to robią. Międzynarodowe rankingi, takie jak Global Innovation Index, potwierdzają, że Szwecja jest liderem innowacji. Jeśli pracujesz w Szwecji, możesz wziąć udział w tworzeniu tej innowacyjnej gospodarki.

  1. System opieki społecznej obejmuje wszystkich

Oprócz kariery, w której Szwecja zachęca do samorozwoju, kompleksowe świadczenia społeczne oznaczają, że nie musisz się martwić o koszty opieki zdrowotnej, opieki nad dziećmi lub edukacji swoich dzieci. Dotacje państwowe czynią te i inne aspekty życia niedrogimi, a wiele korzyści jest bezpłatnych. Osiemnaście miesięcy płatnego urlopu rodzicielskiego jest oferowane na jedno dziecko, z zapewnieniem bezpieczeństwa pracy po powrocie do pracy, a zasiłek chorobowy oznacza, że ​​możesz skupić się na swoim zdrowiu, kiedy tego potrzebujesz.

Dorota Jaguścik

Nie ma co ukrywać, jestem trochę zakręcona na punkcie Internetu. Uwielbiam nowe technologie i kiedy już uważam, że czegoś się nauczyłam, to zaraz wychodzi "poprawka do poprawki". W Stena Line wspieram działania w Social Media i codziennie staramy się być bliżej naszych klientów. Na blogu będę dzieliła się z Wami naprawdę przeróżnymi tematami, więc - bądźcie czujni. Macie pytania? Piszcie w komentarzach! :)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.