Jak spędzić czas w Szwecji? Dwie odmienne propozycje.

Skandynawia | Brak komentarzy

Nurkowanie w Szwecji

Linia brzegowa Szwecji ma 3 200 km długości, a poza naszymi wschodnimi i zachodnimi wybrzeżami znajdują się dwa najpiękniejsze archipelagi na świecie, z tysiącami niezamieszkanych wysp.

Na prawdziwą ucztę nurka kieruj się do miast Lysekil, Grebbestad i Smögen na zachodnim wybrzeżu, a także do fantastycznego Parku Narodowego Kosterhavet Marine i Väderöarna (Weather Islands). Życie morskie i okolice, które tu zobaczysz, są wyjątkowe i spektakularne. Na wschodnim wybrzeżu znajduje się światowej klasy nurkowanie wrakowe na Olandii. W przeciwnym razie Szwecja oferuje nawet nurkowanie w jaskiniach.

Dodatkowe informacje na temat nurkowania na zachodnim wybrzeżu można znaleźć na stronie vastsverige.com.

Łosie

“Król lasu” jest tym, jak nazywają łosia w Szwecji, a przy wadze ważącej prawie 500 kg i 230 wzrostu cm – jest to statua.

Łosie można znaleźć w lasach i na terenach podmokłych w całej Szwecji, ale mimo że ich liczba wynosi około 350 000, szanse na spotkanie jednego są niewielkie – bez eksperta. Na szczęście w całej Szwecji znajdują się firmy zajmujące się dziką przyrodą, oferujące wyprawy łowiskowe, a niektóre nawet gwarantują, że je zobaczysz. Po prostu wyszukaj “Moose safari Sweden” w przeglądarce, a na nie trafisz.

Na stronie wildsweden.com można znaleźć wyprawę łosia w pobliżu Sztokholmu.