Marinmuseum, czyli Muzeum Morskie

Skandynawia | Brak komentarzy

To zdecydowanie najbardziej rozpoznawalny, a może i nawet najbardziej lubiany przez turystów obiekt w Karlskronie. Mowa oczywiście o Marinmuseum na wyspie Stumholmen.

Obiekt zbudowany jest na wodzie i nawiązuje do historii szwedzkiej marynarki wojennej. W muzeum można podziwiać okręty podwodne, autentyczne galiony (figury dziobowe), zwiedzać różne wystawy, wejść do podwodnego  tunelu, zjeść lunch w restauracji (około 1oo – 120  sek) i kupić sobie w tamtejszym sklepie jakąś pamiątkę. Samo wejście do obiektu i zwiedzanie jest bezpłatne.

Od jakiegoś czasu Muzeum Morskie oferuje również nową wystawę, choć chyba to określenie nie jest adekwatne do sytuacji 🙂 HMS Neptun to prawdziwy okręt podwodny, na który możecie wejść i go zwiedzać. Co ciekawe, obok statku Vasa w Sztokholmie, Neptun jest największym obiektem zbudowanym w Szwecji.

Z ciekawostek. W sezonie letnim Muzeum Morskie jest czynne codzinnie w godzinach 10 – 18. Poza sezonem jest zamknięte w poniedziałki.

Jeżeli chcecie przed rejsem do Karlskrony sprawdzić, co warto tam zobaczyć, to klikajcie na:

stronę visit Karlskrona

stronę Muzeum Morskiego

naszą stronę z wycieczkami

A poza tym inspiracji szukajcie na naszym blogu!

I jeżeli chcecie nam opowiedzieć o swoich wrażeniach z pobytu w Skandynawii, a może nawet je opisać, to koniecznie dajcie znać! 🙂

 

Magdalena Śliżewska

"Może faktycznie to nie my wybieramy nasze podróże, tylko one nas?"- napisała dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska. Coś w tym jest. W końcu dziwnym splotem okoliczności to Skandynawia wybrała mnie... Od kilkunastu lat pracuję w szwedzkiej firmie Stena Line i dzięki temu mam możliwość poznawać tamte strony. A biorąc pod uwagę, że jako absolwentka dziennikarstwa jestem bardzo ciekawska, chłonę tę wiedzę zawsze z wielką chęcią. I z równie dużą przyjemnością podzielę się nią z Wami ;)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.