Moto Szwecja

Skandynawia | 2 komentarzy

Podobno jeśli jesteś mężczyzną, masz ponad 35 lat to z dużą dozą pewności zasiadasz na jednośladzie. Statystycznie jeździsz Hondą (53% użytkowników) o pojemności 722cm^3 rozwijającą 81 KM. Szczerze? Masz więcej koni niż ja w swoim samochodzie.

iStock_000002356151Small

Lubisz jeździć na jednośladzie i obcować z terenami, prędkością szaleńca między nogami i w duchu prawdziwej wolności podbijać kolejne tereny? Co jest tak fascynującego w motocyklach, że choć wśród wielu nie cieszą się najlepszą sławą (kto by się nie bał jeździć bez pasów i pełnej karoserii?), z roku na rok przybywa im miłośników, moim zdaniem wręcz fanatyków.

Polaków jest około 38,5 mln, a liczba zarejestrowanych motocykli nieco przekracza milion. Czyli niby nieźle. Ale to pozór: w zeszłym roku po raz pierwszy zarejestrowano 45 469 nowych i używanych motocykli, czyli o 9,5% mniej niż w 2011 roku, ale zaledwie co szósty z nich wyjechał prosto z salonu (7750 sztuk). Oznacza to również, że około 85% Polaków jeździ na używanych maszynach.

Zdecydowanie miło się słucha, że pomimo naprawdę kapryśnej pogody i polskiego umiłowania do wygodnictwa – jeździmy naprawdę dużo. Na tle innych krajów plasujemy się niezwykle wysoko. Średnio co roku przejeżdżamy 7800 km. Tym wynikiem w tyle zostawiamy Niemców (7,5 tys. km), a nie da się ukryć, że mają lepszej jakości drogi, po drugie „ciut bardziej” rozbudowaną sieć autostrad (u nas 1342 km, u nich 12 800 km), a po trzecie zasoby ich portfeli w teorii pozwalają na więcej. Nie jesteśmy jednak z tym wynikiem najlepsi w Europie, bo trochę brakuje nam np. do Hiszpanów (9,4 tys. km). Co dziesiąty z nas rocznie przejeżdża 15 000 km i więcej.

Jak bardzo lubicie wyjeżdżać na wycieczki motocyklowe? Nie raz słyszałam opinię, że na takie wypady miło jeździ się w grupie – wypad pod namiot na Mazury, lub do domku na Kaszuby jest bardzo fajną alternatywą do tradycyjnego wylegiwania się nad morzem.

Często w Stena Line myślimy o Was – naszych klientach. Z dużą dozą pewności możemy stwierdzić, że trochę motocyklistów jeździ z nami każdego sezonu, dlatego też przygotowaliśmy dla Was specjalną ofertę motocyklową –  zdefiniowaną, ale pozwalającą na odstępstwa.

Moto Szwecja, bo tak nazywa się nasz produkt to oferta skierowana do motocyklistów – wyjazd w sumie na 5 dni (idealne na zbliżającą się majówkę lub Boże Ciało) do domku w Szwecji w pięknej okolicy. Wszystkie domki znajdują się w odległości maksymalnie 2 godzin od Karlskrony i zazwyczaj są pełnoprawnymi domkami, usytuowane często blisko zarybionych akwenów, z możliwością wynajęcia łódki. Po udanym wędkowaniu można w miłym gronie zjeść rybki na grillu.

Najtaniej na osobę wychodzi w konfiguracji 4 osoby i 2 motocykle. To koszt około 45 zł (+SECA) za dzień od osoby. Konfiguracje są przeróżne – można jechać w 4 osoby na 4 motocyklach, jak również 2 na 2 i 2 na jednym.

Co ja Wam będę odpowiadać – wskakujcie na stronę stenaline.pl i sprawdźcie rewelacyjne zniżki, które przygotowaliśmy specjalnie dla miłośników jednośladów. Macie jakieś sugestie dotyczące tej oferty, bądź innych? Dajcie nam znać w komentarzach – chętnie poznamy Wasze zdanie!

måns_fornander-canola_field-661

P.S. Wyniki badań przytoczone na początku pochodzą z serwisu motocykl-online


Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.