Motocyklowy Potop 2019 – co nowego?

Skandynawia | 11 komentarzy

Czas na drugą edycję Motocyklowego potopu. W zeszłym roku jeździliśmy po Olandii – w tym roku czas udać się na zachód Szwecji. Odkryjemy świetne szwedzkie drogi i pokonamy kilometry równiutkiego asfaltu pośród malowniczych skandynawskich krajobrazów – lasy, jeziora, kręte drogi, kameralne miasteczka, urocze wioski… Możesz wybrać, jak długo chcesz podróżować – podczas wyjazdów majowych (10.05 i 17.05) i wrześniowego (6.09) spędzisz dwa dni pełne pięknych widoków oraz jedną noc na kempingu Gekås. Domki tego położonego w sąsiedztwie największego skandynawskiego centrum handlowego kempingu umożliwią komfortowy odpoczynek, a na campingu czeka Cię kolacja oraz śniadanie. Na trasie zobaczysz m in. Archipelag wokół Karlskrony, krajobrazy północnej Skanii z malowniczą Pętlą Chmielu, jezioro Bolmen czy malownicze plaże w okolicy Varbergu i Falkenbergu.

Z kolei podczas wyjazdu sierpniowego (22.08) oferujemy kilka nadmorskich tras wzdłuż szwedzkiego wybrzeża, a ponieważ ten termin wyjazdu będzie o jeden dzień dłuższy, czemu nie wybrać się dodatkowo na przejażdżkę mostem pomiędzy Malmö i Kopenhagą (obecnie najdłuższym mostem w Europie!) i zaliczyć nadmorską trasę zwaną „duńską Riwierą”? Podczas tego wyjazdu mamy aż dwie noce na kempingu Borstahusen – przepięknie położonym na zachodnim wybrzeżu Szwecji, na północnych obrzeżach miasta Landskrona i z widokiem na wyspę Ven. Region Skania słynie z przepięknych krajobrazów: majestatyczny przylądek Kullaberg, Najbardziej na południe wysunięty punkt Szwecji Smygehuk, malownicze miasteczko Åhus z fabryką wódki Absolut czy trzecie największe szwedzkie miasto Malmö z widocznym z daleka drapaczem chmur Turning Torso.

Na zachętę dodam tylko, że w Szwecji lewa w górę też działa!

Rezerwujemy tutaj: link.


 • Artur says:

  Do odprawy zgłaszamy się z samym numerem rezerwacji czy też trzeba wcześniej pobrać bilety online?

 • Jarek says:

  Witam jade 17 maja na motocyklowy potop i pytanie moje jest takie czy na Kempingu Gekas są pościele w tych domkach. I czy na grillu to będą jakies kiełbaski czy we wlasnym zakresie?

 • Artur says:

  Witam, są już trasy 🙂
  W programie imprezy jest napisane, że powrót na prom trasami 5 i 6 a dostępnych jest pięć tras. Czy to oznacza powrót trasami 4 i 5 czy innymi?
  Pozdrawiam Artur

 • Artur says:

  Witam,
  Wiem, że do rejsu pozostały jeszcze dwa miesiące ale czy coś już wiadomo w temacie tras i ewentualnego przejazdu przez The Øresund Bridge?
  Pozdrawiam Artur 🙂

 • Artur says:

  Witam, płyniemy z Wami 17 maja 😉
  Czy któraś z tras do wyboru przewiduje przejazd przez The Øresund Bridge?
  Pozdrawiam Artur

 • Andrzej says:

  Cześć,
  Wszedłem na stronę rezerwacyjną i tam jest napisane, że w cenę jest wliczony nocleg. Jednak gdy przeszedłem do rezerwacji wyjazdu to muszę dodać ofertę na lądzie, którą jest nocleg na kempingu w cenie 136 zł na 1 dzień lub przy wyjeździe sierpniowym ponad 400 zł. Czy mogłabyś sprawdzić, wyjaśnić jak to jest?

  • Dorota says:

   Cena 136 jest widoczna tylko ze względów systemowych. Finalna cena jest zgodna z opisem na stronie. Jeśli masz problem z rezerwacją, skontaktuj się proszę z nami na Skandynawii dla Aktywnych lub Stena Line Polska na facebooku.

   • Artur says:

    Przy majowym się zgadza ale przy sierpniowym wyszło już 1.830 do zapłaty za dwie osoby i dwa motocykle (doliczyło wartość noclegów)