MTB w zachodniej Szwecji, cz. 2

Skandynawia | Brak komentarzy

Już pisałam pierwszą część o wyjątkowych miejscach do MTB w Szwecji. Gotowi na 2 część?

Billingen, poza Skövde łączy wrażenia miejskie i wiejskie w jednym. W sumie jest to 28 km tras rowerowych, na których spotkasz nawet park rowerowy z zakrzywionymi zakrętami, spadkami i przeszkodami. Klub rowerowy Skövde organizuje także wyścig Billinge, w którym każdego roku możesz testować swoje umiejętności na dwóch kołach. Testuj swoje umiejętności na  pojedynczych i podwójnych ścieżkach oraz stromych podjazdów i zjadów, pośród zielonych brzóz i ukwieconych drzew.

Odkryty teren rekreacyjny Lassalyckans w Ulricehamn oferuje doskonałe trasy rowerowe. Jest to również certyfikowane centrum Vasalopp, z wymaganymi wysokimi standardami obiektów szkoleniowych dla narciarstwa, biegania i kolarstwa górskiego, ponieważ wyścig Vasalopp odbywa się we wszystkich trzech dyscyplinach. Są tu cztery różne trasy o długości od 3 do 15 km, które są indywidualnie oznaczone kolorem.

Na Zachodnim Wybrzeżu znajduje się wiele szlaków pieszych, ale stosunkowo niewiele dedykowanych rowerom górskim. Jeśli nie masz pewności, gdzie możesz jeździć, skontaktuj się z lokalnym Centrum Informacji Turystycznej. Niedaleko Ljungskile, małe centrum tras w Stenshult oferuje wspaniałe szlaki.

Szlak Bohusleden przemierza całe Bohuslän iw niektórych częściach natkniesz się na bardzo techniczny teren. Obszar wokół Strömstad jest szczególnie dobry dla rowerzystów. Co roku odbywa się tutaj przejażdżka Grenserittet, czyli 81 kilometrowy wyścig górski rozpoczynający się w Strömstad i kończący norweską granicę w Halden. Konkurencja przyciąga tysiące uczestników każdego roku.