Muzeum Samochodów i Porcelany

Skandynawia | Brak komentarzy

Napisałyśmy z Dorotą już sporo tekstów o samej Karlskronie i o tym, co tam warto zwiedzić, a okazuje się, że nie wspomniałyśmy o jeszcze jednym punkcie programu. Być może dlatego, że miejsce to jest generalnie przeznaczone dla grup zorganizowanych. Dobra wiadomość jest jednak taka, że tego lata udostępnione zostało również dla indywidualnych zwiedzających.

Muzeum Samochodów i Porcelany w Karlskronie. Tak, tak, dobrze widzicie: auta i porcelana w jednym budynku. Na miejsce możecie trafić korzystając z linku tutaj.

Muzeum dla klientów indywidulanych jest czynne od 6 czerwca do 5 sierpnia 2016 od poniedziałku do piątku. Wejście kosztuje 50 sek (około 24 pln). Prezentuje wyjątkową kolekcję zabytkowych aut i motocykli, należących do właścicieli wydawnictwa Albinsson&Sjöberg. W tym jednym miejscu można zobaczyć i podziwiać kilkadziesiąt unikatowych pojazdów w historii XX w. – od pierwszego Forda T1 z lat 20. do bardziej współczesnych modeli, takich jak Volvo, Saab, Chevrolet, Corvette.

bil2

Te luksusowe limuzyny, sportowe cacka – perły motoryzacji z ubiegłego wieku – potrafią zrobić duże wrażenie. Dzięki staraniom pracowników muzeum, wszystkie pojazdy są w doskonałym stanie, w pełni sprawne. Zresztą każdego roku można je zobaczyć podczas uroczystego przejazdu ulicami miasta. Bo nie wiem, czy wiecie, ale Szwedzi kochają stare samochody i potrafią się o nie naprawdę zatroszczyć.

porcelana

A gdybyście chcieli zobaczyć i poczytać na ten temat więcej, to zapraszam na ich stronę http://www.fabas.se/vara-museer/

Pod warunkiem, że znacie język szwedzki, bo niestety anglojęzyczna strona jest w trakcie przygotowań 😉

P.S.

W tekście wykorzystano zdjęcia ze strony www.noje.se


Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.