Najlepsze miasto Szwecji na wakacje

Skandynawia | Brak komentarzy

And the winner is… Kalmar!;) Szwedzki portal Reseguiden już 9 raz przeprowadził ankietę pytając 37000 osób o najlepsze miasto, w którym warto spędzić wakacje w 2016 roku. W tym czasie Kalmar zdobył zaszczytne, pierwsze miejsce już drugi raz! Podium zamknęły dwa inne małe, nadmorskie miasteczka w Szwecji: Halmstad i Västervik, które silnie trzymają się swojej pozycji mocno od 2015 roku.

Nie da się ukryć, że ten rok był małym dramatem dla większych miast w Szwecji, takich, jak: Sztokholm, Goteborg i Malmo. Żadne z nich nie dostało się do rankingu. Jednym z największych skoków zarejestrowanych w tym roku, jest Helsingborg, który z zeszłorocznego, 17 miejsca wskoczył w tym roku na 10 miejsce.

Niewielkie miasto Kalmar zamieszkuje tylko 48 tysięcy ludzi to jedno z najstarszych w całej Szwecji, które wielokrotnie dość silnie zapisało się w historii Szwecji.

Miasto szczyci się najlepiej zachowanym pałacem resensasowym w Skandynawii, który liczy sobie już 800 lat i został dwukrotnie wyróżniony prestiżowej nagrody Europa Nostra dla architektury europejskiej.

Pełna lista ulubionych miast Szwecji poniżej:

  1. Kalmar
  2. Halmstad
  3. Västervik
  4. Karlskrona
  5. Varberg
  6. Härnösand
  7. Hjo
  8. Falkenberg
  9. Mariestad
  10. Helsingborg

Zwróćcie uwagę, że tuż za podium znalazła się nasza ukochana Karlskrona! Wiecie, że Karlskrona jest najsłoneczniejszym miastem w Szwecji? Ostatnio byliśmy odwiedzić naszych znajomych z Visit Karlskrona, żeby kolejny raz przekonać się, że Karlskrona to najsłoneczniejsze miasto Szwecji – teza potwierdzona!

Artykuł został napisany na podstawie artykułu z portalu www.thelocal.se.


Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.