Plan na wyjazd – Muzeum IKEA w Älmhult

Skandynawia | Brak komentarzy

IKEA Museum to historia IKEA. Tu styka się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Dołącz do nas w naszej podróży od naszych początków w Älmhult do podbicia serc naszych klientów na całym świecie. Podążaj za historią, którą Ty i wszyscy nasi klienci IKEA pomogliście stworzyć.

Muzeum IKEA skierowane jest do wszystkich fanów designu IKEA. Odwiedzający mogą śledzić jej historię przez dekady – za pomocą projektów wnętrz z wykorzystaniem wszystkich produktów IKEA.

Tutaj wyjaśniamy naszą pracę w zakresie projektowania i rozwoju produktów, dostawców i logistyki, zrównoważonego rozwoju i środowiska, a także komunikacji i marketingu. Podkreślamy także nasze pochodzenie w prowincji Småland w Szwecji, nasze wartości i kulturę naszej firmy. Muzeum opowiada historię Ingvara Kamprada, założyciela IKEA i tego, jak on i jego współpracownicy tworzyli tę. Znajduje się tam główna wystawa i wystawa tymczasowa, a także restauracja i sklep.

Muzeum IKEA znajduje się w oryginalnym budynku, w którym mieścił się pierwszy sklep IKEA, otwarty w 1958 r. I zamknięty w 2012 r., Kiedy nowy sklep został otwarty w Älmhult. Zewnętrzna część budynku została przywrócona do pierwotnej postaci, zgodnie z rysunkami architekta Claesa Knutssona.

Michał niedawno odwiedził to miejsce i oto kilka punktów, które opisują jego doświadczenia:

  1. Budynek Muzeum IKEA to oryginalny budynek pierwszego showroomu IKEA, na początku meble można było tylko oglądać i złożyć zamówienie. Meble były wysyłane później.
  2. Wystawa podzielona jest na 3 części. Pierwsze piętro to stała wystawa dotycząca historii Szwecji pod kątem urządzania domów i mieszkań na przestrzeni dziejów.
  3. 2 piętro to wystawa poświęcona IKEA, bardziej samej koncepcji sklepów i używanym materiałom niż dizajnowi. Przybliżona jest historia wnętrz urządzanych przez IKEA od lat 50 do współczesności + możliwość zrobienia sobie zdjęcia na okładce katalogu
  4. Parter to wystawa czasowa, poświęcona obecnie IKEA hacked- czyli alternatywnemu użyciu mebli, możliwość samodzielnego uszycia czegoś z niebieskich i żółtych toreb oraz sklep/ outlet z wyposażeniem wnętrz i niektórymi meblami np. z lat 90.
  5. Restauracja to taka jak w każdym ze sklepów jednak dania są nieco bardziej wykwintne.
  6. Oddalone jest od Karlskrony o 1,5h-2h, po drodze można odwiedzić rezerwat łososia

Zdjęcie główne: https://ikeamuseum.com/