Podróż kanałem Göta

Skandynawia | Brak komentarzy

To kanał, który od początku XIX wieku łączy gigantyczne jezioro Vänern na północy i jezioro Vättern na południu w zachodniej Szwecji. Cały jego odcinek obejmuje 66 śluz, rzeki i jeziora.

Istnieją różne sposoby podróżowania kanałem; na pokładzie krążownika lub własnymi siłami, kajakiem, rowerem lub pieszo. Najlepszą porą roku na zwiedzanie kanału Göta jest wczesna wiosna do późnej jesieni szczególnie, jeśli jeździsz na rowerze, lubisz spacerować lub pływać kajakiem.

Kanałowy statek wycieczkowy w Göta oferuje 4 rejsy na pokładzie swoich statków, od 2 dni do 6-dniowego rejsu, który zabierze Cię wycieczkę po całej trasie. Podróżujesz stylowo i w pełnym komforcie, jak kiedyś ludzie, na starych parowcach powoli przemierzając akweny wodne przy okazji mogąc podziwiać zamki, mosty, akwedukty, pałace, miasteczka i wioski, gdy statek dryfuje po spokojnych wodach. Przy niektórych zabytkach statek zatrzymuje się, aby na spokojnie zwiedzić miejsca o istotnym znaczeniu historycznym.

Jazda na rowerze, kajakarstwo i spacery to świetne sposoby na odkrywanie we własnym tempie. Wiele lokalnych hoteli i firm oferuje pakiety rowerowe i noclegowe, a także wypożyczalnie rowerów i organizują piesze wycieczki. Tutaj ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Możesz połączyć rower z pieszymi wycieczkami i stateczkiem. Kajaki też są tu mile widziane, więc zabierzcie ze sobą jeden lub po prostu wypożyczcie na miejscu.

Podróżowanie po kanale to sposób na poznanie kultury i tradycji, ale jednocześnie szansa na spróbowanie najlepszych produktów regionu w sklepach farmerskich i od małych lokalnych producentów z zachodniej Szwecji. Wycieczka taka jest organizowana przez Norrqvarn Hotell & Konferens w Lyrestad, nad kanałem i Pensionat Styrsö Skäret na wyspie Styrsö w archipelagu Göteborg. Oba są akredytowane przez Taste of West Sweden. Jak to zrobić? Rezerwujesz pakiet i zatrzymujesz się w wybranych hotelach i decydujesz, od którego końca chcesz zacząć. Dostajesz mapę, która zawiera szczegółowe informacje o wszystkich wspaniałych sklepach i lokalnych producentach, które możesz odwiedzić. W ten sposób posmakujesz całości kanału Göta.

Tags: