Praca w Szwecji

Skandynawia | Brak komentarzy

Balibyście się przeprowadzić do kraju, w którym prawdopodobnie po ulicy spacerują niedźwiedzie polarne? Strach ma wielkie oczy, nie ma co. Dlatego posłuchajcie o pięciu powodach, dla których warto wyjechać i pracować w Szwecji. Pewnie znalazłoby się ich dużo więcej, ale podam Wam tych pięć być może najważniejszych.

 • Pracownik i jego prawa są święte
  Prawa pracowników są podstawą w nowoczesnej Szwecji, a zwłaszcza dla tamtejszych związków zawodowych. A te rzeczywiście są potężne. Zdrowie i bezpieczeństwo pracownika zajmuje pierwsze miejsce we wszelkich negocjacjach dotyczących umowy. Poczułeś wypalenia zawodowe? Nie ma problemu, firma daje ci płatny urlop na regeneracje i powrót do formy.
  Rodzinka

 

 • Równouprawnienie jest kluczowe
  Antydyskryminacyjne ustawodawstwo Szwecji gwarantuje, że każdy jest traktowany tak samo, niezależnie od swojej tożsamości etnicznej, religii, płci, wieku, orientacji seksualnej albo niepełnosprawności.
 • Opieka socjalna dla wszystkich
  Na swoją karierą musisz popracować samodzielnie, ale nie musisz martwić się o koszt ochrony zdrowia, opieki przedszkolnej albo edukacji twoich dzieci. O to zatroszczy się Twój rząd. Brzmi trochę nierealnie, prawda? Osiemnaście miesięcy płatnego urlopu macierzyńskiego, potem gwarancja powrotu do pracy, a gdy musisz skupić się na swoim zdrowiu, nie ma problemu ze zwolnieniem lekarskie.
 • Rodzina powinna być razem
  Jeśli zamierzasz ubiegać się o pozwolenie na pracę w Szwecji, to jednocześnie możesz ubiegać się o zezwolenia na pobyt stały dla swojego małżonka (w tym zarejestrowanego partnera) i niezamężne dzieci poniżej 21 lat. Oczywiście członkowie twojej rodziny mogą tam również pracować lub studiować.
  Rodzinka1
 • Innowacyjne myślenie jest w cenie
  Międzynarodowe rankingi potwierdzają, że Szwecja jest przywódczynią innowacji. Jeśli więc planujesz pracować w Szwecji, twoja kreatywność i pomysły na poprawę jakości czy wydajności pracy będą bardzo dobrze widziane. Może nawet w ślad za tym pójdą jakieś finansowe profity, kto wie…

Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.