Prawdziwe perełki szwedzkich producentów

Skandynawia | Brak komentarzy

Słyszeliście kiedyś o H&M i IKEA? Szwedzkie. Acne, J. Lindberg, WESC, Filippa K, House of Dagmar? Również wszystkie szwedzkie. A może słyszeliście też o Spotify, Svenskt Tenn, Bruno Mathsson, Carl Malmsten, Kosta Boda i Orrefors. Wszystko to również jest szwedzkie, lub są to Szwedzi. Ale wystarczy samych nazw, czym te nazwy są i co, tak naprawdę i od kogo, kupić? Oto krótki przewodnik.:)

Moda

Wyszukuj: Acne, Filippa K, J Lindberg, Nudie Jeans, Cheap Monday, WE, WESC i Weekday na głównych ulicach Sztokholmu (dzielnice City, Östermalm i Södermalm), Goteborga (Nordstan, Innerstaden, Avenyn i Haga) i Malmö (Stortorget i Lilla Torget, przez Södergatan i południe wzdłuż Södra Förstadsgatan).

Wnętrza i gospodarstwa domowe

Po wyjątkowe ręcznie robione szczotki kuchenne i łazienkowe oraz innych towarów warto odwiedzić Iris Hantverk w Sztokholmie. Inne dobre sklepy na tej ulicy to Designtorget, w którym pojawiają się nowi szwedzcy projektanci i ich projekty oraz Nordiska Galleriet w Nybrogatan 11, zajmująca się sprzedażą mebli i oświetlenia od projektantów skandynawskich i międzynarodowych. Chcesz elegancki i śmiały wzór wnętrza? Następnie przejdź do legendarnego szwedzkiego sklepu wnętrz Svenskt Tenn w Strandvägen 5 w Sztokholmie. Aby w pełni poczuć szwedzki design, sprawdź szwedzkie szkło, prosto z jego królestwa, Smalandii (Łosie i Kraina Szkła). Odwiedź hutę szkła i studia ze szkła, zdmuchnij własną szklankę i zatrzymaj się w hotelu Kosta Boda Art, w którym znajduje się szklany bar i mnóstwo szklanych dzieł sztuki.

Po takich zakupach, aby uzupełnić ten prawdziwy, szwedzki obraz – skosztujcie prawdziwej Fiki. Mniam! Miłych zakupów:D

Zdjęcie główne: imagebank.sweden.se

Tags: