Przerwa na fikę w Karlskronie

Skandynawia | Brak komentarzy

Też tak macie, że jak oglądacie jakieś programy kulinarne albo czytacie o jedzeniu, to od razu czujecie ssanie w żołądku? To jest coś okropnego, zwłaszcza w porze nocnej, kiedy rozum mówi, że już absolutnie nie wolno jeść (po godzinie 18 przecież jest ogólnoświatowy zakaz), a żołądek i tak swoje.
Ale nie o tym Wam chciałam dzisiaj opowiedzieć. Choć wstęp łączy się dość płynnie z tematem wpisu. Otóż mam dla Was kilka propozycji, gdzie warto pójść w Karlskronie na kawę z ciastkiem albo na drugie śniadanie.
Już chyba kiedyś z Dorotą pisałyśmy Wam, aby przed podróżą do tego miasta zajrzeć na stronę Visit Karlskrona. Znajdziecie tam naprawdę wiele praktycznych informacji i do tego przewodnik w języku polskim.
No dobrze. Gdzie w takim razie można w centrum Karlskrony pójść na kawę? Tubylcy polecają:


Systrarna Lindqvist Café & Surdegsbageri.
To urocza kawiarnia w starym stylu i z własną piekarnią. Rodzinna i przytulna z pięknym wystrojem, a małe filiżanki sprawiają, że czujesz się jak u babci w domu. Plusem jest też to, że w kawiarni serwują tylko domowe ciasta i pieczywo ze wspomnianej własnej piekarni. Co oznacza, że w tym miejscu możecie nie tylko wypić kawę, ale też na przykład zjeść drugie śniadanie.
Adres: Borgmästaregatan 3, 371 34 Karlskrona

image-4
Café Tre G.
Moja ulubiona miejscówka. Mam do niej duży sentyment, bo właśnie tam zjadłam swoje pierwsze szwedzkie ciastko, jakieś 19 lat temu. I za każdym razem, kiedy jestem w Karlskronie, piję kawę właśnie w Tre G. Kawiarnia mieści się w centrum miasta obok parku. Oprócz słodyczy serwuje również kanapki i lunch.
Adres: Landbrogatan 9, 371 32 Karlskrona

image-6
Wayne’s Coffeé.
To miejsce dla tych, którzy lubią nowoczesne i modne „klimaty”. Wayne’s Coffee to ogólnoświatowa sieć szwedzkich kawiarni, założona w Sztokholmie w 1994 roku. Początkowo otwierane tylko w krajach skandynawskich, później trafiły również do innych krajów. W swoim menu oferują wybór gorących i zimnych napojów, słodycze, sałatki, etc. Latem w Wayne’s Coffee w Karlskronie przyjemnie jest posiedzieć na ich tarasie z widokiem na morze.
Adres: Borgmästaregatan 20, 371 34 Karlskrona
Te miejsca polecam Wam z autopsji. Gdybyście jednak poczuli potrzebę odkrycia czegoś nowego na własną rękę, to możecie przejrzeć listę wszystkich kawiarni dostępnych w mieście na stronie kawiarnie w Karlskronie
A potem liczę na Wasze komentarze i sugestie, zgoda? 😉


Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.