Przewodnik zakupoholika w Szwecji

Skandynawia | Brak komentarzy

Wysokiej jakości sztućce, porcelana, sprzęt sportowy, tekstylia, rękodzieło, kryształ, biżuteria, srebro, wyroby szklane, wyroby garncarskie, meble, samochody i telefony komórkowe.

Godziny otwarcia sklepów

Poniedziałek-piątek 9.30-18.00 (zazwyczaj)

Sobota 9.30 – 14.00 / 16.00

W większych miastach centra handlowe są otwarte do godziny 19.00 lub dłużej. Niektóre są również otwarte w niedziele w godzinach od 12 do 16.00. Pamiętajcie jednak, że większość sklepów przed świętami państwowymi jest nieczynna już jeden dzień wcześniej.

Poszukaj specjalnych znaków wskazujących wyprzedaże. Szukaj znaków “REA”, które oznaczają właśnie wyprzedaż; “Extrapris”, używany wraz z czerwonymi etykietami cenowymi, oznacza rabaty na poziomie co najmniej 10%; a “Fynd” oznacza oferty specjalne.

Zwróć także uwagę na lokalny “loppmarknad” lub “loppis” – w zasadzie pchli targ, na którym można ustrzelić prawdziwe perełki. Zwykle odbywa się w soboty i niedziele w całym kraju.

Wysokiej jakości szkło i kryształ są szeroko dostępne w całej Szwecji. Szukając wyjątkowych okazji odwiedź główne huty szkła, takie jak Orrefors, Kosta Boda, itp. Znajdujące się w Smalandii. W przypadku ceramiki, Nya Höganäs-Keramik, w Höganäs w południowej Szwecji, oferuje okazje do 40% poniżej normalnego poziomu cen w sprzedaży detalicznej.

Wszędzie w Szwecji, nawet w małych wioskach, można znaleźć sklepy “hemslöjd” (rękodzieła), w których można kupić tradycyjne wyroby rzemieślnicze, takie jak dzianiny, robótki i rzeźby w drewnie. Przez cały rok w Szwecji odbywa się wiele tradycyjnych targów i targów krajowych. Niektóre z nich to duże wydarzenia przyciągające tysiące odwiedzających. Zapytaj lokalne biura turystyczne o rynki w okolicy, którą odwiedzasz.

Zdjęcie główne: imagebank.sweden.se

Tags: