Restauracja Skeppsgossen w Marinmuseum

Skandynawia | Brak komentarzy

Gdybyście któregoś pieknego dnia trafili do Karlskrony (do czego gorąco zachęcam) i przy okazji zastanawiali się, gdzie można zjeść lunch, to podrzucam Wam małą podpowiedź…

Na pewno na Waszej liście zabytków “must see” zaznaczycie Marinmuseum, czyli Muzeum Marynarki Wojennej lub po prostu Muzeum Morskie. Przypominam, że w dalszym ciagu wstęp tam jest darmowy. I kiedy już tam traficie, to polecam wykorzystać sytuację i zjeść lunch (około 1oo – 120 sek za osobę dorosłą) w restauracji Skeppsgossen.

Restauracja znajduje się w samym muzeum na parterze, od razu przy wejściu. Jest przestronna, jasna i ma duży zewnętrzny taras na wodzie (który oczywiście polecam w ciepłych miesiącach).

Na miejscu oferują szwedzką tradycjną kuchnię w formie bufetu szwedzkiego. Znajdziecie tam między innymi: śledzie, zapiekankę ziemniaczaną, klopsiki, etc.  Do obiadu dostajecie kawę i wodę, a jeśli najdzie Was ochota na coś słodkiego, to możecie sobie dokupić ciastka i wielokrotnie nagradzane w rankingach lody.

Ciekawostką jest, że w tym roku Restauracja Skeppsgossen została nominowana w konkursie najlepszych szwedzkich restauracji. Wyniki zostaną ogłoszone 22 października w Sztokholmie 😉 Trzymamy kciuki!

A więcej o samym muzeum dowiecie się także z ich strony internetowej.

Zapraszam!

Zdj. główne: marinmuseum.se