Restauracja Skeppsgossen w Marinmuseum

Skandynawia | Brak komentarzy

Gdybyście któregoś pieknego dnia trafili do Karlskrony (do czego gorąco zachęcam) i przy okazji zastanawiali się, gdzie można zjeść lunch, to podrzucam Wam małą podpowiedź…

Na pewno na Waszej liście zabytków “must see” zaznaczycie Marinmuseum, czyli Muzeum Marynarki Wojennej lub po prostu Muzeum Morskie. Przypominam, że w dalszym ciagu wstęp tam jest darmowy. I kiedy już tam traficie, to polecam wykorzystać sytuację i zjeść lunch (około 1oo – 120 sek za osobę dorosłą) w restauracji Skeppsgossen.

Restauracja znajduje się w samym muzeum na parterze, od razu przy wejściu. Jest przestronna, jasna i ma duży zewnętrzny taras na wodzie (który oczywiście polecam w ciepłych miesiącach).

Na miejscu oferują szwedzką tradycjną kuchnię w formie bufetu szwedzkiego. Znajdziecie tam między innymi: śledzie, zapiekankę ziemniaczaną, klopsiki, etc.  Do obiadu dostajecie kawę i wodę, a jeśli najdzie Was ochota na coś słodkiego, to możecie sobie dokupić ciastka i wielokrotnie nagradzane w rankingach lody.

Ciekawostką jest, że w tym roku Restauracja Skeppsgossen została nominowana w konkursie najlepszych szwedzkich restauracji. Wyniki zostaną ogłoszone 22 października w Sztokholmie 😉 Trzymamy kciuki!

A więcej o samym muzeum dowiecie się także z ich strony internetowej.

Zapraszam!

Zdj. główne: marinmuseum.se

Magdalena Śliżewska

"Może faktycznie to nie my wybieramy nasze podróże, tylko one nas?"- napisała dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska. Coś w tym jest. W końcu dziwnym splotem okoliczności to Skandynawia wybrała mnie... Od kilkunastu lat pracuję w szwedzkiej firmie Stena Line i dzięki temu mam możliwość poznawać tamte strony. A biorąc pod uwagę, że jako absolwentka dziennikarstwa jestem bardzo ciekawska, chłonę tę wiedzę zawsze z wielką chęcią. I z równie dużą przyjemnością podzielę się nią z Wami ;)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.