Szczęśliwe dzieci: 5 kroków do sukcesu

Na promie Polska Skandynawia | Brak komentarzy

W ogólnoświatowym badaniu zapytano około 5000 rodziców, czego tak naprawdę pragną dla swoich dzieci. Niektórzy odpowiadali, że zdrowia, inni, że komfortowego życie, ale większość ankietowanych (aż 64%) stwierdziła, że chcieliby, aby ich dzieci były szczęśliwe. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym potrzebom i w sobotę 17 czerwca ruszamy na naszych promach z nowym programem dla dzieci pod nazwą: Happy at Sea!

Happy to miły i radosny morświn, który lubi śpiewać, tańczyć, bawić się i spędzać czas z przyjaciółmi. Okazuje się, że te wszystkie elementy są bardzo ważne dla każdego dziecka. Dlatego teraz przedstawiamy Wam pięć kroków, jak uszczęśliwić milusińskich!

1) Przytulać je tak często, jak się da!

Nie jest tajemnicą, że przytulanie wywołuje hormony szczęścia, które wzmacniają układ odpornościowy i redukują ból oraz stres – co oczywiście dotyczy też dzieci. Przytulanie się kilka razy dziennie sprawia, że dzieci są zdrowsze, mądrzejsze i lepiej się rozwijają. Ponadto nic tak nie ukoi złości, jak przytulas od mamy lub taty!

 

2) Bawić się z nimi!

Od dawna wiadomo, że zabawa jest bardzo ważna dla dzieci. W tym czasie tworzoną się w mózgu nowe komórki nerwowe i możemy odkrywać lub rozwijać nasze ukryte talenty. Poza tym ma to również znaczenie dla interakcji społecznych i umiejętności uczenia się. Dzieci uwielbiają zabawę, a my czasami możemy się od nich wiele nauczyć 😉

 

3) Tańczyć!

Każdy chyba wie, że dzieci lubią się ruszać. Ruch uwalnia w organizmie endorfiny. Taniec wywołuje radość, która udziela się wszystkim dookoła i buduje poczucie własnej wartości, a to z kolei pomaga w szybszym rozwiązywaniu problemów. Dzieci lubią tańczyć, a co istotne, ta umiejętność otwiera ich na otoczenie.

 

4) Śpiewać!

Śpiewanie dla dziecka lub razem z nim tworzy silne więzi i uczucie wspólnoty oraz bliskości. Śpiew był stosowany w kontakcie z dziećmi już w czasach starożytnych: prosta kołysanka do snu przybrała z czasem formę piosenek z ciekawymi tekstami i całą choreografią. Warto również pamiętać, że śpiew poprawia pamięć i wzbogaca słownictwo.

 

5) Spędzać z nimi czas!

Spędzanie wspólnie czasu z dziećmi jest niezwykle ważne dla ich dobrego samopoczucia i rozwoju. Bez tego u dzieci nie rozwinęłyby się umiejętności funkcjonowania w społeczeństwie. We współczesnych zabieganych czasach każda godzina jest na wagę złota. Dlatego wykorzystajcie wolny czas najlepiej, jak potraficie i starajcie się go spędzać razem ze swoimi dziećmi. W końcu tak szybko dorastają…

 

Tags: