Mercy Ships – tak zmieniają życie potrzebującym

Na promie Skandynawia | Brak komentarzy

Odwiedzili 589 portów i pomogli 2,5 mln osób – tak zmieniają życie potrzebującym!

W styczniu szef Stena Line Niclas Mårtensson odwiedził statek szpitalny organizacji Mercy Ships – m/s Africa Mercy, podczas jego pobytu w Cotonou (Benin, Afryka Zachodnia – jeden z najbiedniejszych krajów świata). Podzielił się z nami swoimi przemyśleniami na temat tej wizyty, pracy Mercy Ships i naszego partnerstwa.
„Szybko zdałem sobie sprawę, że to, co robi Mercy Ships może zmienić życie innych. W Cotonou występuje duży niedobór opieki zdrowotnej, na jednego lekarza przypada 17 000 mieszkańców. Jeden człowiek na 17 000! Trudno sobie wyobrazić skalę problemu, jeśli nie widziałeś tego na własne oczy i jeśli masz tyle szczęścia, że urodziłeś się w kraju, który zapewnia ci stabilną opiekę medyczną. W Beninie są ludzie, którzy nigdy nie byli u prawdziwego stomatologa i nie otrzymują normalnej opieki zdrowotnej.
Ubóstwo i brak opieki medycznej w Beninie to znacznie gorszy problem niż mogłem sobie wyobrazić. Podczas mojej wizyty na Africa Mercy nie tylko spotkałem się z pacjentami i załogą wolontariuszy, ale też widziałem jak funkcjonuje organizacja i zrozumiałem, jaki wpływ na życie tych ludzi ma poświęcenie i wiedza wolontariuszy. Gdy widzisz jak Mercy Ships pomaga małemu dziecku w jednym z najbiedniejszych krajów świata przy udziale zaawansowanej chirurgii i niestrudzonych ochotników – to zarówno zachwyca jak i uczy pokory.

Jako CEO tak dużego przedsiębiorstwa jak Stena Line z dumą popieram ważną działalność Mercy Ships i widzę kilka obszarów, w których możemy im pomóc. Na przykład wiedza techniczna Stena Line i ekonomia skali mogą pomóc im w uzyskaniu większej ilości czasu i kapitału dla swoich pacjentów. Dlatego uruchomiliśmy wewnętrzny program wolontariatu, w którym nasi pracownicy mają możliwość przez kilka miesięcy pracować jako wolontariusze Mercy Ships. Ruszyliśmy także z kampanią dla wszystkich naszych pasażerów, którzy również będą mogli wspierać Mercy Ships kupując kawę na naszych promach. Nie trzeba wiele, aby przyczynić się do zmiany życia innego człowieka – pomagając komuś chodzić, mówić czy widzieć. Zobacz, jak dużo może zdziałać taka mała darowizna:


Niclas Mårtensson
CEO

Pamiętajcie, że każdy z nas może pomóc tym, którzy tego potrzebują! W taki lub inny sposób.

 

O Mercy Ships
Mercy Ships zajmuje się podstawową opieką zdrowotną w najuboższych krajach świata. Rozpoczęli swoją działalność w USA w 1978 roku. W ramach tej działalności statek-szpital zawija do różnych portów i pozostaje tam na dłuższy czas. Na pokładzie Africa Mercy pracuje ponad 400 wolontariuszy, znajduje się tam pięć sal operacyjnych, w których przeprowadza się zaawansowane operacje. Leczy się m. in. nowotwory, deformacje stóp, krzywiznę nóg, rozszczep podniebienia, urazy poporodowe. W ponad 78 miastach portowych Mercy Ships bezpłatnie dzieliło się wiedzą chirurgiczną i szkoliło miejscowych pracowników służby zdrowia. Od 1978 roku Mercy Ships pomogło ponad 2,5 milionom osób.

Więcej informacji o Mercy Ships znajdziesz na stronie stenaline.com/mercyships.