To właśnie Szwecja

Skandynawia | Brak komentarzy

Co tak naprawdę wiecie o Szwecji? Jeśli śledzicie naszego bloga i jeszcze inne opisujące naszych sąsiadów zza Bałtyku, to zapewne znacie bardzo dużo różnych ciekawostek.

Szwecja to zapierające dech w piersiach krajobrazy, śnieżne zimy, deszczowe lato i…słońce. Tak, tak, dobrze widzicie: słońce. Nie wiem, czy pamiętacie, ale Karlskrona, do której dopływają z Gdyni nasze promu była uznana za Najsłoneczniejsze miasto w Szwecji.

Zresztą Szwedzi uwielbiają rozmawiać o tamtejszej pogodzie. Wiosna, lato, jesień czy zima mają swoje własne niepowtarzalne klimaty (to akurat żadne odkrycie), a pory roku różnią się w tym kraju w zależności od tego, czy jesteśmy akurat na północy, czy na południu. To trochę tak, jak u nas, choć te różnice są na pewno mniej widoczne.

A w kraju o długiej linii brzegowej i dużej powierzchni leśnej, każda pora roku jest dobra, żeby spędzać czas na świeżym powietrzu i to niezależnie od panującej na dworze pogody. Poza tym Szwedzi cenią sobie ogromnie czas wolny i życie rodzinne. Wiedzieliście, że w Szwecji mają 16 miesięcy płatnego urlopu macierzyńskiego, a 3 miesiące są zarezerwowane dla ojca?

Korzystając z długiego weekendu, obejrzyjcie sobie filmik ze strony http://www.sweden.se promujący ten uroczy kraj 😉

 

  • W poście wykorzystano zdjęcie: goran_assner/imagebank.sweden.se

Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.