Wielkanoc

Skandynawia | Brak komentarzy

Jak co roku mniej więcej o tej porze, nadeszła pora na świąteczne życzenia. Jak tam Wasze przygotowania do Wielkanocy? Okna umyte, praca w kuchni wrze? A może, zgodnie z rozpowszechniającą się modą, tym razem święta spędzacie poza domem w jakimś egzotycznym miejscu?

Już kiedyś pisałam o  tradycjach związanych z Wielkanocą, tych szwedzkich oraz naszych rodzimych. Gdybyście chcieli dodać coś od siebie, to piszcie! W końcu za rok też będzie Wielkanoc i wtedy może stworzymy jakiś jeden wspólny tekst?

A po świętach już trzeba będzie pomyśleć o długim weekendzie majowym. Wzięliśmy to pod uwagę, dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, które są dostępne tutaj 🙂 Warto zaplanować sobie tegoroczną majówkę z wyprzedzeniem, bo tak się ładnie składa, że trzy dni urlopu w tym okresie da nam aż dziewięć dni wolnego. Oczywiście biorąc pod uwagę, że ktoś również nie pracuje w weekendy…

Pora wracać do świątecznych przygotowań, dlatego życzę Wam spokojnych i rodzinnych Świąt, bogatego zajączka i potem trochę chwili wytchnienia. Wesołych moi drodzy!

 

Zdj. Fredrik Nyman/imagebank.sweden.se

 

 

 

Magdalena Śliżewska

"Może faktycznie to nie my wybieramy nasze podróże, tylko one nas?"- napisała dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska. Coś w tym jest. W końcu dziwnym splotem okoliczności to Skandynawia wybrała mnie... Od kilkunastu lat pracuję w szwedzkiej firmie Stena Line i dzięki temu mam możliwość poznawać tamte strony. A biorąc pod uwagę, że jako absolwentka dziennikarstwa jestem bardzo ciekawska, chłonę tę wiedzę zawsze z wielką chęcią. I z równie dużą przyjemnością podzielę się nią z Wami ;)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.