Wyścigi reniferów          

Skandynawia | Brak komentarzy

Zimno? Odmrożone rączki? Nie chce się wychodzić na zewnątrz? Zima nas w tym roku nie oszczędza! Wyobraźcie sobie jednak, jak silny charakter i grubą skórę trzeba mieć, żeby żyć i mieszkać na północy Szwecji! Niemniej jednak regiony te mają swój wyjątkowy charakter i potrafią zauroczyć swoim pięknem i… pomysłowością. Podczas corocznego rynku zimowego w Jokkmokk (oprócz wielu tradycyjnych dla zimowych rynków atrakcji) odbywają się wyścigi reniferów!

Małe szwedzkie miasteczko jest gospodarzem rynku społeczności Sami od 1605 roku i dziś już stało się dużą atrakcją turystyczną. Same wyścigi cieszą się dużą popularnością i co roku gromadzą tłumy odwiedzających! Podstawowa zasada zawodów brzmi: „nie jesteśmy zbyt poważni”. Dlaczego? Gdyż uczestnicy wyścigów nie są w stanie wpłynąć na wynik wyścigu, oprócz tego, żeby postarać się o utrzymanie się na sankach. Cała reszta w rękach, a raczej – kopytach reniferów.

W tym roku bloger, Andreas Viklund postanowił nam przybliżyć ideę wyścigów i za pomocą kamery GoPro nagrał swój start w zawodach. Gotowi? Kliknijcie w link, żeby obejrzeć video.

https://www.facebook.com/JokkmokkLive/videos/633923980129482/

Musicie przyznać, że wymaga to odwagi! A Wy? Zdecydowalibyście się wziąć udział w takich zawodach?


Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.