Ta praca przypomina grę w szachy

Na promie | Brak komentarzy

Ron Gerlach pracował już na kilku stanowiskach w grupie Stena i pracował już w Glasgow i Korei Południowej. Od 2015 roku pracuje jako dyrektor do spraw handlu w Niemczech. Praca ta, na wiele sposobów podobna jest do roli szachisty.

Kim jest Ron Gerlach?

Imię i nazwisko: Ron Gerlach

Wykształcenie: Architekt Morski

Stanowisko: Dyrektor Handlowy w Niemczech

Zatrudniony w Stena Line od: 2015

Ron zawsze uważał, że jest coś specjalnego w promach i jak każdego dnia łączą kraje i ludzi.

“Żegluga jest również częścią ogromnej firmy przewozowej, która obejmuje bezpieczeństwo, punktualność i pasażerów, którzy żyją, jedzą i bawią się na pokładzie. Branża obejmuje tak wiele różnych komponentów. “

Ron pracuje w grupie Stena od 2003 roku. Rozpoczął pracę w oddziale technicznym, między innymi w Glasgow i Korei Południowej. Następnie przeniósł się do zarządzania statkami, a obecnie zajmuje się sprawami komercyjnymi przede wszystkim w roli Dyrektora ds. Handlu w Niemczech.

„Oznacza to, że jestem lokalnym przedstawicielem Stena Line w kontekście komercyjnym. Odpowiadam za całościowy obraz stanu firmy od kosztów, przez zyski aż do zrównoważonego biznesu.  Niejednokrotnie reprezentuję firmę przed politykami oraz władzami i społecznościami lokalnymi. W ciągu ostatnich kilku lat profil zatrudnienia uległ zmianie i został dostosowany do tego, jak świat się zmienia, z pełną odpowiedzialnością handlową za działalność regionalną. Ta praca jest trochę jak gra w szachy – aby przewidzieć następny ruch zawodników i odważyć się na zmianę, aby być o krok do przodu. Wymaga strategicznego rozwiązywania problemów, ale także przedsiębiorczego myślenia i dyplomacji. Jak dotąd była to świetna zabawa – ale także wymagająca – aby pomóc w kształtowaniu naszego sposobu pracy i kierowaniu firmą we właściwym kierunku w szybko rozwijającej się branży “.

Kultura firmy Stena oznacza profesjonalizm, troskę i zaangażowanie. Są to cechy, z którymi Ron się w pełni zgadza.

“Ponieważ Stena Line to prywatna firma z długoterminową perspektywą, wszyscy pracownicy mogą wnosić własne pomysły i ponosić za nie odpowiedzialność. Osobiste przywództwo ma realny wpływ biznes, a pracownicy są cenieni. Mamy wiodącą pozycję w branży i jesteśmy w trakcie ekscytującego programu zmian, który zapewnia wspaniałe możliwości tym, którzy chcą pracować i rozwijać karierę w Stena Line lub w całej Grupie Stena ” – mówi.

Ron i wielu pracowników w naszej grupie inspiruje nas wszystkich w codziennej pracy. Czujecie się zainspirowani?