3 niespodziewane rzeczy, które możesz robić w Szwecji

Skandynawia | Brak komentarzy
  1. Łowienie w przeręblu w Szwecji

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak to jest łowić ryby w przeręblu? Wywiercić dziurę w lodzie i złapać pstrąga, szczupaka, czy okonia? Nie zastanawiaj się dłużej.

Możesz to robić w całej Szwecji zimą i wczesną wiosną. Jeśli jesteś pierwszy raz, udaj się z doświadczonym przewodnikiem, który ma cały sprzęt ochronny i wiedzę. I ubierz się na tę okazję: wełniana pierwsza warstwa, solidne buty, ciepłe rękawiczki, ciepła czapka… I nie zapomnij o kawie i bułeczkach!

  1. Buldering w Szwecji

Aby doświadczyć najwyższej jakości klasy bulderingu udaj się do prowincji Bohuslän na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Połączenie różowego granitu z morskimi krajobrazami sięgającymi granicy z Norwegią jest nie do pobicia. Również w Sztokholmie, w Västervik, znajduje się obszar do bulderingu, znany z ogromnej ilości olbrzymich głazów porozrzucanych wzdłuż wybrzeża, wysp i lasów.

Inne miejsca bulderingowe to Kjugekull, około godziny jazdy samochodem od Malmö w południowej Szwecji i rejonu Niemisel na północy kraju

  1. Obserwacja ptaków – gdzie iść, co zobaczyć?

Szwecja jest bardzo dużym krajem liczącym 450 000 km2, z populacją zaledwie 10 milionów ludzi. Od północy Arktyki do bardziej umiarkowanego południa, w pokrytej lasami Szwecji znajduje się około 100 000 jezior.

Występuje tu ogromna liczba naturalnych siedlisk dla ponad pięciuset gatunków ptaków lądowych i ptaków morskich. Najlepszym miejscem dla ptaków w Szwecji jest jezioro Hornborga na południowym zachodzie kraju. Przyjedź na wiosnę, gdzie spotkasz tysiące zwykłych żurawi, a może Ci się uda i trafisz na orły bieliki.

Zdjęcie główne: imagebank.sweden.se

Tags: ,