5 trendów podróżniczych 2018

Skandynawia | Brak komentarzy

Zrobiliśmy dość dokładne podsumowanie tegorocznych wakacji. Skandynawia była wyraźnym faworytem naszych pasażerów tego lata – wielu z tych, którzy podróżowali z nami oświadczyło, że odbywają swoje “główne wakacje” w jednym z północnych krajów. Podczas tego badania zaobserwowaliśmy, że większą popularnością cieszy się nocleg bardziej na uboczu z własnym wyżywieniem, jak również większość naszych klientów korzysta z telefonów komórkowych jako przewodników turystycznych.

Każdego roku podróżuje z nami ponad 7 milionów osób z całej Europy.

Oto top 5 trendów podróżniczych z tego roku:

  1. Skandynawia – cieplejsza niż kiedykolwiek!
  2. Szczyt sezonu jest nadal silny, ale podróże poza szczytem rosną
  3. Zejście z utartych szlaków
  4. Mobilny przewodnik
  5. Twój osobisty bot podróżny

 

  1. SKANDYNAWIA – GORĘTSZA NIŻ KIEDYKOLWIEK!

Kraje skandynawskie doświadczyły najdłuższego, najcieplejszego i najbardziej słonecznego lata, odkąd zaczęto tu mierzyć temperaturę w XVIII wieku. Czy ta piękna pogoda przyczyniła się do tak dużej popularności?

  1. GŁÓWNY SEZON WCIĄŻ POPULARNY, ALE SIĘ ROZSZERZA

Może nie być wielkim zaskoczeniem, że “główne wakacje” nadal odbywają się w czerwcu, lipcu i sierpniu. W drugiej kolejności odwiedza się rodzinę i przyjaciół. Choć letnie wakacje to klasyka gatunku, obserwujemy, że zima staje się coraz popularniejszym terminem na podróż. Nie tylko dla sportów zimowych, ale także dla festiwali zimowych i lepszych ofert zakwaterowania i znacznie mniejszej liczby turystów.

  1. ZMIANA PRZYZWYCZAJEŃ

Chociaż hotele i pobyt u rodziny to najczęściej wybierane rodzaje zakwaterowania, nasze badanie wykazuje rosnące zainteresowanie domami i apartamentami z własnym wyżywieniem. Kiedy łączymy to z kwitnącym trendem opuszczania utartych szlaków i szukania miejsc i miast mniej podróżujących, pojawia się wyraźniejszy obraz: w 2018 r. Dreszczyk emocji płynie z życia jak lokalny, choćby tylko na weekend. Ucieczka od stresu miasta, aby chłonąć naturę, doprowadziła do kilku naprawdę kreatywnych rozwiązań, takich jak 72-godzinne kabiny w zachodniej Szwecji. Zdrowie i dobre samopoczucie zyskują na popularności, w połączeniu ze zrównoważonym rozwojem, a trendy te również wpływają na podróże. Dla przykładu, liczba wyszukiwań wegańskich i wegetariańskich opcji w podróżach wzrosła odpowiednio o 183% i 218%. To samo dotyczy hoteli ekologicznych (+ 125%).

 

Innym sposobem podróżowania w sposób zrównoważony jest korzystanie z „sąsiedztwa” – unikanie długich lotów po całym świecie, a zamiast tego podróżowanie na krótkich dystansach przy użyciu bardziej ekologicznych form transportu.

  1. PRZENOŚNY PRZEWODNIK

Większość z nas podróżuje teraz ze swoimi  smartfonami. Według Google Consumer Insights 2018 dotyczy to 70% podróżnych z USA (w porównaniu do 41% w 2015 r.). Wyszukiwania oparte na lokalizacji, takie jak “hotele w pobliżu mnie”, “rzeczy do zrobienia w pobliżu mnie”, “restauracje w pobliżu mnie” działają i są bardzo popularne . Oznacza to, że zaczynamy czuć się bardziej pewni podróży do miejsca bez konieczności przeprowadzania długiego researchu z wyprzedzeniem. Po prostu zabieramy nasze telefony komórkowe, kiedy się tam dostaniemy i używamy ich jako podręcznych przewodników turystycznych.

  1. TWÓJ WŁASNY BOT

Według wiceprezesa Google ds. Inżynierii ds. podróży i zakupów, Olivera Heckmanna, prawie 60% konsumentów uważa, że ​​ich wybory dotyczące podróży powinny być oparte na sztucznej inteligencji (AI),  która uczy się z naszych wyników wyszukiwania lub osobistych preferencjach.