Instagram mix #10 – aurora borealis

Skandynawia | Brak komentarzy

Szwecja jest krajem szczęściarzy, którzy mają możliwość oglądania zorzy polarnej. Zdjęcia tego zjawiska zawsze wzbudzają dużo pozytywnych emocji. Który z amatorów fotografii nie chciałby kiedyś ustrzelić samodzielnie zdjęcia z zorzą?

Na portalu local.se pojawiło się zestawienie pięknych zdjęć zorzy wraz ze wskazówkami od fotografki, która specjalizuje się w ujęciach zorzy polarnej. Monica Ingerlund Hjelt w 3 prostych krokach podpowiada, jak zrobić piękne zdjęcie:

  1. Bądź na bieżąco z prognozą pogody i przewidywań zorzy polarnej. Jest wiele stron internetowych i aplikacji, które Ci w tym pomogą, np.: Norrsken Sverige, SpaceWeather lub Lights Over Lapland.
  2. Znajdź miejsce, gdzie jest naprawdę ciemno. Zdecydowanie najlepsze miejscówki są z daleka od miejskich świateł i kieruj się jak najbardziej na północ. Patrz również w północnym kierunku – najlepiej w takich sytuacjach wspomagać się kompasem z telefonu.
  3. Używam aparatu DSLR z światłoczułym obiektywem i wspomagam się statywem dla najlepszych rezultatów. Musisz jednak pamiętać, że w dobry dzień, kiedy zorza jest mocno widoczna, możesz ją „ustrzelić” nawet aparatem w telefonie. Próbuj! To wymaga praktyki, ale bez problemu powinno się udać!

Tutaj możecie obserwować fotografie Monici.

Norrsken 28/9 #umeå #sweden

A post shared by Monica Ingerlund Hjelt (@monicahjelt) on

A bit of northern lights above Visby the other night. #norrsken #northernlights #aurora #auroraborealis #visby #gotland

A post shared by Mike Fergusson (@fergussonmike) on

Ibland är det värt att bära med sig kamerautrustningen på vandringen – Sylarna, Jämtland, Sweden

A post shared by Sofia Ekeroot (@sofiaekeroot) on

A Wy? Macie swoje fotografie zorzy polarnej? Podzielcie się z nami!

Główne zdjęcie: Lola Akinmade Åkerström/imagebank.sweden.se

Tekst pochodzi stąd.