Kulturalne Malmö

Skandynawia | Brak komentarzy

Z racji tego, że nasze statki pływają z Gdyni do Karlskrony, przeważnie piszemy Wam o atrakcjach i miejscach, które właśnie tam warto zobaczyć. Jednak tym razem będzie o innym szwedzkim mieście.

Malmö jest oddalone około 208 km od Karlskrony. Samochodem powinniście tam dotrzeć w ciągu 3 godzin.  Alternatywą jest np. pociąg. Albo rower 🙂 Pamiętacie wyprawę Marysi, którą opisała na naszym blogu tutaj? I co, da się? Oczywiście, że tak!

Malmö jest trzecim pod względem wielkości miastem w Szwecji. Dwa pierwsze to Sztokholm i Goteborg. Miejsce uznane jest za przyjazne mieszkańcom i turystom, a  do tego oferuje sporo atrakcji kuturalnych. I o nich za przykładem pl.visitsweden Wam dziś opowiem.

Malmöfestivalen

Uznany za największy festiwal w Skandynawii.  Łaczy w sobie wszystkie rodzaje muzyki, wydarzenia kulturalne i happeningi, sztukę i design, atrakcje dla dzieci i wiele więcej.

Sierpień jest w Malmö miesiącem spotkań z najnowszą muzyką, sztuką i doskonałą kuchnią, no i oczywiście z festiwalem.

Opera w Malmö

Warto zobaczyć przynajmniej sam budynek, ponieważ uważany jest za wybitny przykład współczesnego funkcjonalizmu. Oczywiście dla miłośników muzyki rarytasem będą międzynarodowe dzieła klasyki operowej, musicale i współczesne dramaty muzyczne.

Historia, sztuka i nauka

Muzeum Sztuki, Muzeum Miasta Malmö, Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Morskie znajdują się w jednym miejscu: w Zamku Malmöhus. I to się nazywa duża dawka kultury pod jednym dachem 😉

Inne muzeum, które obowiązkowo trzeba odwiedzić to Muzeum Sztuki Współczesnej (Moderna Museet Malmö), które mieści się w nieczynnej starej elektrowni. Ten niesamowity świat współczesnych artystów daje możliwość poznania dzieł znanych twórców z całego świata.

Prom z Gdyni do Karlskrony zarezerwujecie na stronie stenaline.pl, a noclegi znajdziecie tu: sembo.pl

 

Zdj. główne: Karolina Friberg/imagebank.sweden.se