Podróże kształcą

Polska Skandynawia | Brak komentarzy

Znacie to powiedzienie, że podróże kształcą? Pewnie tak, ale czy ktoś się nad tym głębiej zastanowił? Co to właściwie znaczy?

Okazuje się bowiem, że odwiedzając różne miejsca nie tylko dowiadujemy się czegoś o tubylcach i ich zwyczajach, ale też, a może przede wszystkim, o sobie. Albo o ludziach, z którymi podróżujemy.

W czasie wyprawy uczymy się dyscypliny i zaradności. Musimy sobie radzić w różnych okolicznościach, czasami nawet nie znając języka obcego. Albo właśnie się go wtedy uczymy. Tak samo, jak i tolerancji. Dla inności, innych poglądów, kultury i nawet kuchni 😉 Tak naprawdę poznajemy wówczas swoje słabe i mocne strony. Odkrywamy, jacy jesteśmy w obliczu wyzwań i trudnych sytuacji. Czy drzemie w nas na przykład empatia, jakieś ukryte talenty, a może pasje, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia?

Niestety podróżując w towarzystwie, może się okazać, że tak naprawdę nie znamy naszych znajomych, choć wydawało nam się inaczej. Oczywiście to odkrycie może być też na plus i miło nas zaskoczyć.

A z drugiej strony zwiedzając świat poznajemy nowych ludzi, nawiązujemy nowe znajomości i przede wszystkim poszerzamy swoje horyzonty.

Gromadzimy wspomnienia, które mogą być bezcenne. A o taką radość w życiu przecież też chodzi, prawda?

To co, kiedy ruszacie na podbój północy? Zawsze możecie wybrać coś z naszej różnorodnej oferty!

I koniecznie podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami z podróży!

Zdj. główne: Christoffer Collin/imagebank.sweden.se