Szwecja i LGBT

Skandynawia | Brak komentarzy

Szwecja ma reputację jednego z najbardziej otwartych i przyjaznych krajów na świecie. To miejsce, w którym liczy się różnorodność i integracja, dlatego jest dobrym celem podróży dla osób LGBT z całego świata.

W tym roku Sztokholm i Goteborg są gospodarzami parady Europride.

Wizyta w przyjaznej LGBT Szwecji  może być inspirująca dla wszystkich. Na przykład Sztokholm uważany jest za jedno z najbardziej “otwartych miast” na świecie.  I niezależnie od tego kim jesteś, znajdziesz tu dla siebie wiele inspiracji: sztukę, architekturę i wzornictwo.

Göteborg to kolejne miasto otwarte na społeczność LGBT. Każdego roku rozpoczyna sezon letni z paradą West Pride, która przyciąga turystów z całego świata. Zreszta o tej porze roku jest tu pełno różnych festiwali. Poza tym w Göteborgu znajdziecie całe mnóstwo innowacyjnych i godnych uwagi restauracji. Zarówno takich z gwiazdkami Michelin, jak i nastawionych na zwykłe smaczne posiłki.

Szwecja to miejsce, które serdecznie Cię przywita w swoich progach bez względu na to, skąd pochodzisz, kogo kochasz lub czym się interesujesz. To kraj otwarty dla wszystkich.

Więcej informacji na temat LGBT w Szwecji znajdziecie na stronie visitsweden

Magdalena Śliżewska

"Może faktycznie to nie my wybieramy nasze podróże, tylko one nas?"- napisała dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska. Coś w tym jest. W końcu dziwnym splotem okoliczności to Skandynawia wybrała mnie... Od kilkunastu lat pracuję w szwedzkiej firmie Stena Line i dzięki temu mam możliwość poznawać tamte strony. A biorąc pod uwagę, że jako absolwentka dziennikarstwa jestem bardzo ciekawska, chłonę tę wiedzę zawsze z wielką chęcią. I z równie dużą przyjemnością podzielę się nią z Wami ;)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.