OpenDay i zaczynamy sezon wakacyjny!

Skandynawia | Brak komentarzy

Klapki, dmuchane materace, filtr przeciwsłoneczny i kocyk na plażę spakowane na kolejną, wakacyjną przygodę życia? A może wy nie z tych leżących i kopiących bunkry na plaży? Wolicie aktywny wypoczynek: rowery, siatkówka, kilometrowe spacery?

ulf_lundin-summertime-4537

Ja też szykuję się do wakacji – służbowo i prywatnie. W Stena Line takim początkiem wakacji jest Open Day – byliście? Słyszeliście? Dla mnie to taki prawdziwy początek wakacji – wielka wyprzedaż wycieczek połączona ze zwiedzaniem statku – każdy może przygotować się na urlop w doskonałej cenie!  Zawsze w tych okolicach wszyscy uczniowie zaczynają mieć wolne od szkoły, słońce świeci dłużej i mocniej – czegóż chcieć więcej?

Jakie macie w tym roku plany na wakacje? Wolicie biura podróży, czy sami już od początku roku planujecie kolejną, wielką przygodę szytą na własną miarę? Nie jestem osobą, która lubi „jechać na gotowe”, wolę zdecydowanie najpierw zagłębić się w kulturę i tradycje mieszkańców kraju, do którego zmierzam i tym sposobem planuję swoją podróż.

Lubię jeździć na długo i być dość niezależna, dobieram partnerów podróży względem tego, jak preferują konsumować turystykę. Dlatego w większości wypadków wybieram Roadtripy – to jest prawdziwie niezobowiązujący sposób na podróż – pojedziemy, gdzie chcemy, zobaczymy, co chcemy i przeżyjemy wszystko „w nasz sposób”. Samochód staje się w takich sytuacjach naszym „drugim domem”. Tu mamy wszystkie nasze skarby, tylko on jak padnie, to będzie kryzys naszej wycieczki.;) Wierzcie mi lub nie, ale mieszkanie przez jakiś czas w większości w samochodzie i namiocie zbliża ludzi. 😉 Nie raz widziałam kryzysy, które zostały rozwiązane dzięki samochodowemu otoczeniu!

Zwiedzaliśmy w ten sposób już Włochy, Francję, Holandię, Belgię, Chorwację, Niemcy (jak każdy szanujący się Polak, prawda?), Ukrainę – teraz czas na Skandynawię! Robimy sobie już plany – fiordy, Norwegia, Szwecja, Dania – coś czuję, że trzeba będzie brać miesięczny urlop 😉 Na szczęście mam Magdę, która mnie wesprze w planowaniu podróży.

A wy? Gdzie pojechalibyście na taki prawdziwy Roadtrip? Tylko wy, samochód i „Sky is the limit”. Piszcie mi w komentarzach swoje pomysły, może razem znajdziemy inspiracje na kolejne wakacje samochodem? Zapraszamy również do zbierania inspiracji i dzielenia się nimi na naszym nowym Fanpage: Roadtrip Skandynawia!

henrik_trygg-the_island_borgen-134


Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.