Piękna i mądra Pani konstruktor Lillie

Na promie Skandynawia | Brak komentarzy

Wszystko zaczęło się od projektu dotyczącego nowoczesnych paliw. Potem Lillie od roli konstruktora okrętowego w Stena Teknik, przeszła do pracy nad zrównoważonym rozwojem w Stena AB. Jej wszechstronna wiedza techniczna i zainteresowania sprawiły, że stała się idealną kandydatką do udzielania odpowiedzi na pytania w cyklu krótkich filmów “Jak to działa?”. Dzisiaj Lillie opowie nam, jak to jest być konstruktorem i jednocześnie gwiazdą filmową 😉

Nazywam się Lillie Wittrup i pracuję nad zrównoważonym rozwojem w Stena AB. Mój zawód to konstruktor okrętowy. Wcześniej pracowałem w Stenie Teknik. W KTH napisałam pracę magisterską na temat nowoczesnych paliw i zacząłem pracę w Stena Teknik, aby zajmować się projektami paliw alternatywnych. Brałem również udział w kilku innych projektach, w tym renowacyjnych i nowych projektach budowlanych zarówno w Singapurze, jak i w Chinach.

Najbardziej w swojej pracy lubię wprowadzanie firmy Stena w przyszłość. Transport morski jest fantastyczny, a ja zawsze interesowałam się technologią i środowiskiem, więc ekscytuje mnie praca nad rozwojem i technologią firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Z doświadczeniem ze Stena Teknik czuję się pewnie w kwestiach technicznych, ale muszę się jeszcze wiele nauczyć w innych dziedzinach, takich jak zrównoważony rozwój społeczny, który jest również ważny.

Udział w filmach “Jak to działa? “, inspirujących dzieci i młodzież, jest dla mnie bardzo ważny. Mam nadzieję, że nasza seria wzbudzi zainteresowanie żeglugą i budową statków poprzez zabawę i humor.

Na co dzień, kiedy nie kręcimy filmów, odczuwam satysfakcję z tego, że nasza firma stale się rozwija dzięki nowym technologią. Miło jest być częścią tego procesu!

Kiedy Stena Germanica stała się pierwszym na świecie promem pasażerskim zasilanym metanolem, poczułem się bardzo dumna z pracy w Stenie. Wspaniale jest być częścią firmy, która odważyła się być pierwszą, aby działać w zgodzie z wartościami, w które wierzy. Nasza praca z metanolem przyciąga uwagę całego świata. Kiedy spotykam się z kolegami z branży, zawsze wielu właśnie o tym chce porozmawiać.
Przez cały czas zdarzają mi się ekscytujące rzeczy, ale w tym momencie chciałbym podkreślić istotę pracy związaną z wdrażaniem procesów zrównoważonego rozwoju we wszystkich firmach. Większość ludzi w Göteborgu, kiedy myślą o Stena Line, nie wie o ważnych rzeczach, nad którymi pracujemy. A to może być naprawdę dobry temat do rozmowy.

Dziękujemy Lillie za wywiad i mamy nadzieję, że spodoba Wam się nasza seria zabawnych filmów z cyklu “Jak to działa?”.

Jeśli macie jakieś pytania albo chcielibyście dowiedzieć się jeszcze więcej, piszcie w komentarzach! A jeśli chcecie przekonać się na własne oczy, jak to działa, to koniecznie wybierzcie się w rejs jednym z naszych promów 😉

Do zobaczenia na pokładzie!