Urodziny Astrid Lindgren

Skandynawia | Brak komentarzy

Najpopularniejsza szwedzka pisarka dla dzieci, najbardziej rozpoznawalany rudzielec i psotnik znany dzieciom prawdopodobnie na całym świecie, do tego koń i małpka. Chyba wiecie o kim mowa, prawda?

Astrid Lindgren. Gdyby wciąż żyła, obchodziłaby swoje 111 urodziny. Miała niesamowitą wyobraźnię, walczyła w obronie praw dzieci i zwierząt, a stworzonych przez nią bohaterów: Pippi Langstrumpf (znana też u nas jako Fizia Pończoszanka), dzieci z Bullerbyn czy Karlssona z dachu pokochały miliony małych czytelników.

Pierwsza opowieść o Pipii została opublikowana w 1945 roku i od razu odniosła sukces.

Astrid Lindgren zmarła w swoim domu w 2002 roku. Miała 94 lata.

Jej opowieści i bohaterowie wciąż żyją w sercach wszystkich czytelników.

A Wy jeśli chcecie poznać więcej szczegółów z życia pisarki, to zajrzyjcie do naszego tekstu o tutaj!

Natomiast o pewnym  niezwykłym miejscu w Szwecji, czyli Świecie Astrid Lindgren w miejscowości Vimmerby (do którego również organizujemy wycieczki, a jak!), poczytacie w moim innym artykule na blogu.

I niech żyja wyobraźnia, bo bez niej świat byłby strasznie ponury 😉

Pippi Longstocking creator Astrid Lindgren

Grattis, Astrid Lindgren! 111 years young today. ????

Publicerat av Sweden.se Tisdag 13 november 2018

 

Zdj. magsli

Magdalena Śliżewska

"Może faktycznie to nie my wybieramy nasze podróże, tylko one nas?"- napisała dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska. Coś w tym jest. W końcu dziwnym splotem okoliczności to Skandynawia wybrała mnie... Od kilkunastu lat pracuję w szwedzkiej firmie Stena Line i dzięki temu mam możliwość poznawać tamte strony. A biorąc pod uwagę, że jako absolwentka dziennikarstwa jestem bardzo ciekawska, chłonę tę wiedzę zawsze z wielką chęcią. I z równie dużą przyjemnością podzielę się nią z Wami ;)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.