Kiedy pada dzieci się nudzą…

Na promie | Brak komentarzy

Znacie to, prawda? Kto z Was nie pamięta tych smutnych chwil, kiedy minęło już lato wraz z tymi najcieplejszymi chwilami jesieni i jedyne, co nam pozostało to smutne wyglądanie przez okno podziwiając zawieruchę? Pomimo tego, że niejednokrotnie pogoda nam nie sprzyja, ja zawsze staram się iść na przekór szukając alternatyw dla ogólnej niechęci. Już wiecie, że mam swoje sposoby na osłodzenie jesieni i na obudzenie się z listopadowej śpiączki, więc dzisiaj przygotowałam dla Was kilka zabaw dla tych najmłodszych, którym wytłumaczenie, że „dzisiaj na dwór nie pójdziemy” niekoniecznie musi oznaczać koniec świata.

dzieci-talerzyki-100-1
Po pierwsze nuda nie jest niczyim wrogiem! Wierzcie, każde dziecko i tak naprawdę, każdy z Was musi się trochę ponudzić – w końcu nuda to zajęcie, które bardzo solidnie pobudza naszą kreatywność! Po drugie, mam dla Was kilka ciekawych aktywności typowo marynistycznych, w które można zaangażować siebie i naszych najmłodszych:

 • Gra w statki – klasyka gatunku, prawda? Kto z nas nie ekscytował się na słowo: trafiony-zatopiony? Jak inaczej spędzać chłodne jesienne wieczory, jak nie całą rodziną siedząc przy kartkach i bawiąc się ustrzelając swoje statki!
 • Monitorowanie ruchu statków – zabawa dla tych młodszych, starych i najdoroślejszych. Na stronie: http://www.marinetraffic.com/ możecie obserwować ruch statków i obserwować, dokąd pływają, jakie to statki i wyobrażać sobie co przewożą. Idealne rozwiązanie również dla stęsknionych berbeci, którzy czekają, aż ktoś zejdzie ze statku – to jedyna dobra odpowiedź na: „daleko jeszcze?”.
  piraci_100
 • Wycieczka! Kto nie kocha wycieczek? Z przyjemnością muszę Wam przedstawić kilka wyjazdów, które oferujemy rodzicom. Dlaczego z przyjemnością? Gdyż uważam, że wyjazdy te (teza potwierdzona na żywych pasażerach) robią naprawdę furorę zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. W ofercie dla dzieci mamy:
  • Najbliżej: mikołajki na morzu: link. Dla dzieci przygotowaliśmy św. Mikołaja i Śnieżynki, które potrafią zająć nawet najbardziej wymagającego berbecia, a wieczorem dla rodziców oferujemy przepyszny bufet all inclusive.
  • Trochę później: ferie na morzu: link. Nie wyjeżdżacie nigdzie na te ferie? Nic nie szkodzi, możecie zabrać swoją pociechę na wyjazd z animacjami dla dzieci w różnym wieku i spędzić niezapomniany wyjazd w niezwykłej morskiej atmosferze. Ty rozkoszujesz się szumem fal, a latorośl szaleje podczas animacji z rówieśnikami!
   ferie-na-morzu-100-3
 • Łajba – proste połączenie przyjemnego z pożytecznym. Czego potrzebujecie? Niewiele – wystarczy koc i podłoga. Kładziecie koc na podłodze, na nim kładzie się dziecko (dla siłaczy może być również dorosły), a Wy po prostu ciągniecie latorośl z kocem po podłodze. Wierzcie mi – to nie tylko wspaniała zabawa dla dzieci, to również fantastyczny trening cardio dla dorosłych!

To by było na tyle, jeśli chodzi o moje ulubione sposoby na spędzenie czasu z dziećmi, gdy pogoda nie sprzyja. Jakie Wy macie pomysły? Podzielcie się ze mną! A może ktoś już był na mikołajkach lub na feriach na morzu? Chętnie poznam Waszą opinię.


Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.