
Bezpłatne atrakcje dla dzieci w Karlskronie
Skandynawia | 7 komentarzy
Zbliża się ten najpiękniejszy w życiu każdego ucznia moment: wakacje! Hura, już wkrótce cudowne lenistwo i beztroska zabawa! Dlatego też korzystając z naszej zaprzyjaźnionej strony www.visitkarlskrona.se, chcę Wam przedstawić kilka bezpłatnych propozycji w tym mieście na zajęcia dla dzieci.
- Marinmuseum – bezpłatny wstęp dla całej rodziny! Muzeum opowiada ekscytującą historię szwedzkiej marynarki wojennej. Jest w Karlskronie najczęściej odwiedzaną atrakcją. Łódki, modele, galeony, które opowiadają historię szwedzkiej marynarki wojennej. Nie zapomnij odwiedzić unikalnej hali z dwoma okrętami podwodnymi!
- Wämöparken – piękny park, w którym można karmić i oglądać zwierzęta. Weź ze sobą własne przekąski i koc na piknik. Na miejscu są dostępne toalety.
- Grevagrundet w Blekinge Muzeum – plac zabaw, który wyzwala w dzieciach wyobraźnię. Także świetne miejsce na piknik.
- Blekinge Museum – okazuje się, że w muzeum można również dobrze się bawić. Nadeszła pora na własną podróż odkrywczą wśród muzealnych eksponatów.
- Pora popływać – w Karlskronie można znaleźć wiele przyjaznych dzieciom plaż. Na przykład Stumholmen lub Gisslevik (Torhamn) z płytką wodą , idealna dla małych dzieci.
- Bliżej natury – spakuj plecak i wyrusz na wyprawę jednym ze szlaków Karlskrony. Na Tjurkö albo wokół jezior Mörtsjöåsen i Alljunge. Wzdłuż trasy można grillować albo się wykąpać. Szlak Blekinge nadaje się idealnie dla starszych dzieci.
- Idź na ryby – zabierz ze sobą wędkę albo po prostu używaj własnych rąk. Nie zapomnij wziąć wiadra!
- Spacer po starym murze miejskim w Kristianopel – tutaj lepiej trzymać za rękę kogoś dorosłego. Ale za to gwarantujemy piękne widoki i plażę.
- Policz trolle – takie cuda to tylko na wyspie Dragsö, gdzie oczywiście można spotkać trolle. Ekscytująca zabawa dla całej rodziny. Trzeba tu być bardzo czujnym, bo nie wiadomo, kiedy jakiś złośliwy troll wyskoczy z krzaków…
- Ruiny Lycka Castle – przygotuj własną mapę i ukryj skarb, który dzieci będą musiały odnaleźć.
- Prom na wyspę Aspö – bezpłatny rejs, a potem spacer do fortyfikacji Drottningskär. Można zabrać ze sobą rowery. A potem na miejscu zjeść na przykład obiad w tamtejszej restauracji.
- Högasands Nature Reserve – egzotyczno- piaszczysty obszar, na którym można pokopać w piasku albo na przykład sobie poskakać.
- Trochę historii czyli odkrywaj zabytki – kamienie runiczne i inne ślady minionych epok, bo na tamtejszych wyspach wszystko jest możliwe…
Zresztą zobaczcie sami:
http://www.visitkarlskrona.se/sv/upplev/barnens-roliga-karlskrona
A gdybyście szukali więcej inspiracji na rodzinny wypad do Skandynawii, to zajrzyjcie do naszego wpisu
Zostaw odpowiedź
You must be logged in to post a comment.
W lipcu wybieramy się większą grupą na jeden dzień do Kalskrony. Chcieliśmy bezpośrednio po dotarciu autobusem do centrum przesiąść się w autobus na Dragso i zobaczyć tamtejsze domki letniskowe. Mam pytanie czy bilet z portu jest jednorazowy czy czasowy i możemy się przesiąść do drugiego autobusu w ramach jednego biletu. Jedziemy z dziećmi i zależy nam na oszczędzaniu nóg, aby starczyło im sił na całą wycieczkę. Słyszałam też,że na kemping, który znajduje się na Dragso kuruje jakiś “tramwaj”, może lepiej dostać się tam w ten sposób, tylko gdzie znaleźć przystanek?
Pani Małgosiu, całodzienny bilet na komunikację w Karlskronie można kupić w recepcji na promie (za 60 sek) lub na terminalu w Karlskronie (75 sek), także z tym nie będzie problemu. Z tym biletem można się przesiadać na różne autobusy.
Nie słyszałam natomiast o żadnym “tramwaju na Dragso”… Jeśli się czegoś dowiem, to dam znać 😉
Pozdrawiam serdecznie!
Witam!Chcemy się rodziną wybrać na rejs ze zejściem.Co warto by było zobaczyć?
Witam, jeśli wybieracie się z dziećmi, to warto wybrać coś z powyższego wpisu. Zależy też, ile czasu macie w planach spędzić na miejscu. Natomiast w samej Karlskronie polecam plan działania np. wg wpisu https://blog.stenaline.pl/skandynawia/tani-wtorek/ 😉
Witam
nie znam języka szwedzkiego. w lipcu wybieramy sie promem do Szwecji. Gdzie mozna zarezerwowac te bezpłatne wejsciówki do Marinmuseum? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki i rady.
Monika polecam wycieczkę bezpłatnym promem na wyspę Aspo podróż trwa ok 30 min w jedną stronę prom dość często kursuje odpływa kawałek od Marinmuseum po drodze piękne widoki na promie jest toaleta a wyspa to takie urocze miejsce cicho i spokojnie my byliśmy tam w zeszłym roku też w lipcu zrobiliśmy sobie piknik nad wodą w tym roku w lipcu tez płyniemy
Moniko, takich wejściówek nie trzeba nigdzie rezerwować. Idziecie do Marinmuseum i normalnie wchodzicie do środka, nie ma z tym żadnych problemów 😉 Pozdrawiam serdecznie!